Soome uuendab koroonastrateegiat, piirangud kaovad oktoobri algul

Soome uuendab koroonastrateegiat, piirangud kaovad oktoobri algul

NordenBladet — Soome valitsus uuendab koroonastrateegiat ning piirangud kaovad oktoobri algul, kui 80 protsenti üle 12-aastastest soomlastest on vaktsineeritud. Viimased 1,5 aastat on Soomes koroona levikut piiratud eri piirangutega. Nüüd aga valmistub valitsus koroonastrateegia muutmiseks, et piirangutest loobuda, vahendab Ilta-Sanomat.

Peaminister Sanna Marin ütles Yle raadiosaates, et eesmärk on kaotada kõik piirangud. Vaktsineeritus on selleks piisav umbes oktoobris. Maski kandmine pole Soomes seadusega sätestatud, aga Marini väitel kaovad maskid koos piirangutega.

Edaspidi on piirangud vaid piirkondlikud seal, kus on puhkenud koroonakolle. Neis kohtades saab kasutada koroonapassi, et asutusi avatuna hoida. Koroonapass on vabatahtlik.

Passi abil oleks võimalik edaspidi ka piirkondlikult piiranguid vältida. Ehk kui mõnes piirkonnas, kus on koroonapuhang soovitakse piiranguid vältida, siis võetakse kasutusele koroonapass.

Valitsus samas piirangutest täielikult loobuda ei kavatse. Kui riigis puhkeb uuesti pandeemia, siis võetakse piirangud uuesti kasutusele.

Soome on juba loobumas teatud piirangutest. Eile oli valitsuse erakorraline istung, kus otsustati loobuda 2-meetrisest ohutusvahest. Vastav eelnõu saadeti parlamendi menetlusse. Parlament peaks selle kinnitama käesoleval nädalal.

Soome valitsus peab otsustama ka seda, mis saab koroonajälitusest, mis neelab palju raviasutuste ressurssi. Lisaks arutatakse koroonatestide tegemist – kas teste on vaja teha neile, kes on kahe doosiga vaktsineeritud. Testimine on seotud ka koroonapassiga, mille saamiseks on vaja tõendit kahe vaktsiinidoosi, koroona läbipõdemise või negatiivse koroonatesti kohta. Terviseamet on avaldanud arvamust, et koroonapassi jaoks tehtav test võiks olla tasuline. Ehk kui tahad piirangute ajal minna baari, siis pead testi ise kinni maksma.

Avafoto: Pexels

Vaata ka:
Soome: Tarbimislaenu võtjaid ootab Soomes halb üllatus – intressipiirang kaob
Soome: Valitsus andis parlamendile üle koroonapassi puudutava eelnõu
Soome: Koroona Müü variant on jõudnud Soome – haigestuda võib olenemata vaktsineerimisest või haiguse varasemast läbipõdemisest
Soomes lisandus (21.09.2021) 860 uut koroonaga nakatumist
Soome: Üle 12-aastased peavad piirangute ajal näitama koroonapassi – alaealistele on testimine tasuta, ülejäänud peavad maksma

 

 

 Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service