NordenBladet — Eesti naisele Helsingi sadamas tehtud juhuslik puhumis- ja narkotest viisid lõpuks suurema ja Soome mõistes erakordse leiuni. Ööl vastu tänast teisipäeva Länsisatamas Tallinna laevalt Toyotaga maha sõitnud naine juhiti kõrvale põhjalikumasse kontrolli, kuna test andis aluse kahtluseks sõiduki juhtimises narkojoobes, vahendab Iltalehti.

Narkotesti teinud piirivalvurid kutsusid välja politsei, et naisega tegeleda. Politsei tuli kohale ja leidis naise juhitud ja Eesti numbrimärkidega Toyota tagaistmelt kõigepealt narkoainena käsitletavaid tablette. Suurem üllatus ootas aga politseinikke auto pagasiruumis. Kui nad pagasniku avasid, siis tuli sealt välja Soomes sissesõidukeelu saanud tagaotsitav mees. Lisaks mehele olid auto pagasiruumis erinevad tulirelvad ja sadu narkoainena käsitletavaid tablette.
Samu tablette leiti ka naise valdusest.

Politsei viis naise kohtuarstlikku ekspertiisi ja mehe Pasila arestimajja. Mõlemad viibivad siiani vahi all. Relvad ja tabletid on konfiskeeritud.
Politsei on algatanud uurimise ebaseadusliku piiriületuse korraldamise, maaletuleku keelu rikkumise, tulirelvakuriteo, narkojoobes juhtimise ja narkokuriteoga seoses.

Vanemad politseinikud ei mäleta oma 40 aastat kestnud karjääri jooksul midagi taolist. Pagasnikus olnud mees ütles kohe, et tal on sissesõidukeeld. Kinni võetud eestlased on sündinud 1980ndatel aastatel. Politsei kaalub nende väljasaatmist. Pärast eeluurimise valmimist antakse asi süüdistuse esitamiseks prokuratuurile.