Reklaam:Soomes on alates tänasest kergemad reisipiirangud, esimene laev jõudis Tallinnast Helsingisse

NordenBladet — Soomes kergenesid tänasest, 21. juunist 2021 reisipiirangud, mis tähendab, et täielikult vaktsineeritud inimesed ja haiguse läbi põdenud pääsevad vastava tõendiga teistest Euroopa Liidu riikidest vabalt Soome. Lisaks on lubatud Euroopa Liidu riikidest tööreisid.
Viimasest vaktsiinidoosist peab olema möödunud kaks nädalat. Haigus peab olema läbi põetud viimase poole aasta jooksul.

Täielikult vaktsineeritutega on samastatud ka need, kes on põdenud haiguse läbi ja kes on saanud ühe vaktsiinidoosi. Sellest doosist peab olema möödas vähemalt nädal. Täielikult vaktsineeritutelt ei nõuta ka koroonatesti, samuti neilt, kes on põdenud haigust kuni 6 kuud varem või viimasest positiivsest koroonatestist on möödas 11 päeva. Reisijal ei tohi olla haigusnähtusid. Testi pole vaja teha ka neil, kes on põdenud koroonahaigust ja kes on saanud ühe vaktsiinidoosi vähemalt nädal aega enne reisi. Alla 16-aastased lapsed on samuti testi tegemisest vabastatud.

Soome Yle tegi sadamast otseülekande, esimene laev jõudis Tallinnast Helsingisse ja suuremat tunglemist ei olnud märgata. Laevafirma Eckerö Line esindaja väitel on laevad mõeldud 2000-3000 reisija jaoks, aga praegu on laevadel 200-400 reisijat.

Soomest Eestisse pääseb praegu täiesti vabalt
Soome välisministeerium aga soovitab olla jätkuvalt ettevaatlik reisidest Euroopa Liidus ja vältida reisimist mujale. Erandid on Uus-Meremaa, Austraalia ja Lõuna-Korea, kuhu reisides on piirangud kaotatud. Soomest tuleks vältida igasugust reisimist Brasiiliasse, Lõuna-Aafrikasse ja Indiasse.

Soome kodanikel ja Soomes elavatel inimestel on alati õigus naasta Soome.

 

 


Tags assigned to this article:
reisipiirangudSoomeSoome infoSoome reispiirangud

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service