Rootsis koroona olukord jätkuvalt väga hull, iga päev lisandub tuhandeid uusi nakatumisi

NordenBladet — Rootsis, kus eelmisel 2020. aastal lasti koroonal vabalt levida, et saavutada karjaimmuunsus, on olukord väga hull ka tänavu ja mingit immuunsust kusagilt ei paista. Iga päev lisandub Rootsis jätkuvalt tuhandeid uusi nakatumisi ja sellega on Rootsi nii Euroopas kui terves maailmas esirinnas. Võrreldes Soomega on Rootsi olukord väga hull, vahendab Helsingin Sanomat.

Rootsi peaepidemioloog Anders Tegnell, kes koroona puhul enam karjaimmuunsusest ei räägi, peab Rootsi olukorda jätkuvalt väga raskeks. Tema väitel on nakatumise numbrid väga kõrged.

Tegnell ütles, et koroona olukord püsib raske veel eelolevad kaks nädalat, aga siis peaks asi paremuse poole liikuma. Rootsi haiglaravi olukord hakkab lähenema sellele, mis valitses enne jõule.

Rootsis on olnud koroonaga nakatumisi 10 korda enam kui Soomes, kuigi Rootsis elab vaid kaks korda enam inimesi kui Soomes. Koroonasurmade arv on Rootsis üle 10 korra kõrgem kui Soomes.

Tegnell ütles, et koroonast on raske lahti saada, kuna inimesed hakkavad piirangutest väsima. Samas on reeglite järgimine Tegnelli väitel väga oluline. Nakatumised levivad seal, kuhu ühiskondlik kontroll ei ulatu nagu pered, eraviisilised kokkusaamised ja muud sotsiaalsed kohtumised.

Rootsis on võrreldes eelmise aastaga kõvasti karmistatud piiranguid. Nüüd arutatakse, millal ja kuidas neid piiranguid tuleks leevendada. Rootsis on leitud, et riik peab eri kriisideks paremini valmis olema.

 


Tags assigned to this article:
Rootsi

Reklaam:
Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service