Rootsi: Printsess Victoria ärgitab kalatööstust tegutsema

NordenBladet – Oktoobri algul osales printsess Victoria virtuaalkohtumisel kalatööstuse esindajate ja ookeaniekspertidega, et arutada kalatööstuse jätkusuutlikkust. Printsessi hinnangul ei ole muudatusi lihtne teha, kuna kalatööstus on niivõrd suur, kuid seda olulisem on jõuda jätkusuutliku kalastamiseni.

Printsess Victoria pidas kõne algatuse Kalandusettevõtted Ookeanide Kaitseks (Seafood Business for Ocean Stewardship) korraldatud kohtumise raames, et uurida võimalusi, kuidas muuta kalatööstus keskkonda säästvamaks.

Algatus loodi 2016. aastal ja see koondab maailma kalatööstuse esindajaid ja teadlasi, eesmärgiga muuta tööstus jäätkusuutlikuks ning säästa maailma ookeane ja meresid. Algatust inspireeris 2015. aastal ilmunud teadusartikkel, milles toodi esile, et kalatööstuse põhitegijate kontrolli all on ligi 19–40% maailma väärtuslikematest kalavarudest, mis tähendab, et nende kalatöösturite tegevuse mõju keskkonnale on ebaproportsionaalselt suur.

Rootsi kroonprintsess juhtis oma kõnes tähelepanu väga tõsistele keskkonnaprobleemidele: kliima soojenemine on viinud olukorrani, kus mereloomad surevad välja kaks korda kiiremini kui maismaaloomad. Maailmamere taseme tõus ohustab kalakasvatusi, kuna suurendab haiguste esinemise riski. Lisaks on väga suur probleem ebaseaduslik, teatamata ja reguleerimata kalapüük.

Printsess Victoria rõhutas, et kalatööstuse põhitegijate eeskuju tööstuse jätkusuutlikumaks muutmisel on väga oluline, kuna inspireerib ka teisi nii käituma.

Rootsi printsess ärgitas kalatööstureid koheselt eesmärke seadma ja tegutsema, kuna olukord on kriitiline.

Allikad: NordenBladet.com, oceanconference.un.orgReklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service