Advertisement:

Eestlaste loomulik iive oli teist aastat järjest positiivne — Eestis elavate eestlaste arv suurenes eelmisel aastal loomuliku iibe tõttu 348 ja rändesaldo tulemusel 794 inimese võrra

NordenBladet —Eestis elavate eestlaste arv suurenes eelmisel aastal loomuliku iibe tõttu 348 ja rändesaldo tulemusel 794 inimese võrra. Statistikaameti täpsustatud andmetel elas tänavu 1. jaanuaril Eestis 909 552 eestlast.

Statistikaameti juhtivanalüütik Alis Tammur ütleb, et eestlaste loomulik iive on püsinud tasakaalu lähedal viimased kaksteist aastat. „Aastatel 2008–2012 oli eestlaste loomulik iive positiivne, püsis seejärel viiel järjestikusel aastal negatiivne ja on nüüd kahel viimasel aastal pööranud jälle positiivseks. Kokku on viimase tosina aasta jooksul sündinud 3600 eestlast rohkem kui surnud,“ lausub Tammur.

Lisaks positiivsele iibele on eestlaste arvu kasvu toetanud ka tagasiränne: kolm viimast aastat on eestlaste välisrände saldo olnud positiivne. Pärast iseseisvuse taastamist algas Eesti jaoks negatiivse välisrändega periood, mil alguses lahkus suur osa siin elanud vene päritolu inimestest ja seejärel kasvas ka eestlaste välisränne. Pärast Euroopa Liiduga liitumist avanesid piirid ja lahkujate arv suurenes veelgi.

„Viimased viis aastat on olnud positiivne kogu Eesti välisränne ja viimased kolm aastat ka eestlaste välisränne. Ühte peamist motivaatorit inimeste tagasi pöördumiseks kodumaale on keeruline välja tuua, ent riigi üldine majanduslik stabiilsus tõi inimesi tagasi näiteks ka eelmise majanduskriisi eel,“ lisab Tammur.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

Märksõnad: eestlased, iive, Eesti, Eestis elavad eestlased, Eestis elavate eestlaste arv, statistika, Alis Tammur, analüütik, Statistikaamet, positiivne iive, välisränne, Eesti välisränne, eestlaste välisränne, kodumaa, pöördumine kodumaale, kui palju eestlasi elab Eestis, elanik, elanike arv, uuring, tabel


Tags assigned to this article:
Eestistatistika

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service