NordenBladet – Fääri saarte valitsus, Gröönimaa valitsus (Naalakkersuisut) ja Taani valitsus kohtuvad Kopenhaagenis 14. jaanuaril 2026, et pidada korraline poolaasta riigikohtumine ning välis-, julgeoleku- ja kaitsepoliitika kontaktkomitee istung.
Riigikohtumine: Poliitiline ja majanduslik fookus
Kohtumisel osalevad kolme maa valitsusjuhid:
-
Fääri saarte peaminister (Lagman) Aksel V. Johannesen,
-
Naalakkersuisuti esimees Jens-Frederik Nielsen,
-
Taani peaminister Mette Frederiksen.
Riigikohtumise peamine eesmärk on arutada Taani riigiühenduse (Rigsfællesskabet) hetkeolukorda, keskendudes nii poliitilistele kui ka majanduslikele küsimustele, mis mõjutavad kõiki kolme osapoolt.
Laiendatud arutelu julgeoleku ja kaitse teemadel
Pärast riigikohtumist jätkub töö välis-, julgeoleku- ja kaitsepoliitika kontaktkomitees. Selles formaadis laieneb osalejate ring märgatavalt, et käsitleda detailsemalt strateegilisi küsimusi.
Lisaks valitsusjuhtidele võtavad istungist osa:
-
Asepeaminister ja kaitseminister,
-
Välisminister,
-
Justiitsminister.
Nendega liituvad nende ametivennad Fääri saartelt ja Gröönimaalt, et tagada ühtne lähenemine piirkonna julgeoleku- ja välispoliitilistele väljakutsetele.

