NordenBladet – David Herro on saanud negatiivset tagasisidet oma klientidelt Euroopasse investeerimise kohta. See pole üllatav, arvestades ähvardavat energiakriisi, mille vallandas Ukraina sõda, pluss fiskaalpingeid Itaalias (valitsuse eelarvepoliitikat) ja rahalisi probleeme Ühendkuningriigis. Kogu see vastumeelsus muudab pikaajalise väärtusinvestori Euroopa piirkonda investeeringute suhtes ainult positiivsemaks.

David Herro põrutab: “Euroopa turg on pakkumisi täis!”

Herro juhib Harris Associatesi rahvusvaheliste aktsiate 26 miljardi dollari suurust investeerimisportfelli. Ta on tuntud kvaliteetsete väärtusaktsiate leidjana sektorites ja riikides, mida teised väldivad. Tema strateegiad on aidanud 17 miljardi dollari suurusel Oakmark International OAKIX (ticker: OAKIX), mida ta kaashaldab, edastada viimase 15 aasta jooksul 98% konkurentidest, kusjuures keskmine aastane tootlus on 2,2%.

Pärast magistrikraadi omandamist majandusteaduses asus Herro tööle ettevõttes Principal Financial Group. Peale kolme aastast tööd The Principal Groupis asus Herro analoogsele ametikohale Wisconsini osariigi investeerimisnõukogus. 1992. aastal liitus Herro Harris Associatesiga. 1994. aastal kirjeldati Herrot kui aktsionäride rühma juhti, kes töötas selle nimel, et kukutada ettevõtte esimees Maurice Saatchi tema ametikohalt Saatchi direktorite nõukogus. 2006. ja 2016. aastal valis Morningstar Herro aasta fondijuhiks ning 2010. aastal valis Morningstar Herro kümnendi rahvusvaheliseks aktsiafondijuhiks. Herro asutas Oakmark International Fundi, The Oakmark International Small Cap Fundi ja The Oakmark Global Select Fundi ning tegutseb nende kaasjuhina, kõiki eelnevaid nõustab Harris Associates.

Häid võimalusi kiirelt kukkunud Euroopa börsifirmades näeb ka Franklin Mutual European Fundi juht Katrina Dudley:

Euroopas on olnud karistusaasta. Ukraina sõja tagajärjed on põhjustanud toidu- ja kütusekulude tõusu, sundides keskpankureid inflatsiooni ohjeldamiseks agressiivselt tegutsema. Siiski põrkub karmim rahapoliitika lõdvema eelarvepoliitikaga, kuna valitsused püüavad leevendada kasvavate kulude mõju leibkondade eelarvetele. Tulemuseks on makromajanduslik segadus, mis on survestanud aktsiaturge Londonist ja Pariisist Berliini ja Roomani. Suurbritannia FTSE 100 on praeguseks langenud 4% ja alates augusti keskpaigast 6%; üleeuroopaline indeks Stoxx Europe 600 langes 18% võrra võrreldes S&P 500 21% langusega,” räägib Dudley ja ütleb, et heal aktsia-valijal on võimalik leida häid sisenemisi.

Allikad: Barron´s artiklid
This Money Manager Won’t Apologize for Investing in Europe. It’s Full of Bargains. ja Europe Is Headed for Recession. A Top Stockpicker Is Confident It Can Survive.

Avafoto: Investor David Herro

Kuula lisaks (inglise keeles):