NordenBladet — Käesoleva aasta viimase ajateenistusse kutsumisega alustab sel nädalal kaheksa kuud kestvat ajateenistust ligi 1000 kutsealust, kelle hulgas 12 sõpruskonda.

Sel nädalal liitus 1. jalaväebrigaadis Tapa linnakus teenivate riigikaitsjatega pea 300 noort, kelle teenistus algab luurekompanii, tagala-, suurtükiväe-, õhutõrje ja pioneeripataljoni ridades. Lisaks 200 võitlejat, kelle teenistuskohaks on Jõhvi linnak.

„Tere tulemast ajateenistusse Jõhvi sõjaväelinnakusse Kalevi jalaväepataljoni. Me oleme sind oodanud ja oleme valmis sulle pakkuma head ja väljakutseid esitavat väljaõpet. Sinu teenistuskaaslased on uusi teadmisi ja oskusi omandanud juba juuli kuust alates ning just nemad on esimesed kelle poole pöörduda, et sind vajadusel aidata ja toetada. Küsi julgelt küsimusi, kui midagi jääb selgusetuks. Ole initsiatiivikas ja näita huvi õppimise vastu. Võta oma uuest väljakutsest maksimum, sest sinu panus on oluline ja ainult niimoodi saame me kasvada ühtseks meeskonnaks, kes täidab ükskõik kui keerulise ülesande alati eeskujulikult,“ ütles Kalevi jalaväepataljoni ülem major Argo Sibul.

2. jalaväebrigaadis alustas oma teenistust ligi 400 kutsealust. „Selleks, et arendada hakkajaid reservväelasi ning saavutada paremad ja püsivamad tulemused väljaõppes, vähendasime üldisi reegleid. See tähendab, et sõduritel on nüüd rohkem võimalust initsiatiivi näidata ning ennast füüsiliselt ja vaimselt arendada,“ ütles 2. jalaväebrigaadi ülema kolonel Mati Tikerpuu, kelle sõnul on võrreldes eelmise oktoobrikutsega sel aastal sõduri baaskursust uuendatud.

Lisaks tuli küberväejuhatusse aega teenima üle 70 noore, toetuse väejuhatuse logistikapataljoni pea 80 ning erioperatsioonide väejuhatusse 20 ajateenijat.

Ajateenistusse kutsutakse aastas kolmel korral: jaanuaris ja juulis alustavad 11-kuu pikkust teenistust eelkutsega saabunud tulevaste reservüksuste nooremallohvitserid ja autojuhid ning oktoobris kutsutakse kaheksaks kuuks teenistusse reservüksuste reakoosseis.

Põhikutse ajateenijad läbivad esimese kaheksa nädala jooksul sõdurioskuste baaskursuse ning alustavad seejärel üksuse koostööõpet, eelkutse ajateenijad läbivad lisaks kahekuulisele baaskursusele vastavalt ametikohale kas autojuhi- või nooremallohvitseride väljaõppe.​