Reklaam:Paljulapselisusest on saanud staatuse sümbol – kuldne arv on neli

Suur pere on moes ja kuulsused järgivad hoolega uut “trendi”. Jamie Oliver, Beckhamid, Madonna ja Taani kroonprints Frederik on suurepärased näited. “Edukast pereelust on saamas kõrgeim staatus,” ütleb tulevikustrateeg Mats Lindgren ajalehele Aftonbladet.

Just neljast lapsest on saanud “kuldne arv” ja seda võib täheldada eelkõige tuntud inimeste hulgas. “Kuid vaid neljast lapsest ei piisa. Peale selle peab olema ka mitu erinevat karjääri, tuleb küpsetada leiba, keeta moosi ja omada viljakat aeda,” ütleb Mats Lindgren, firma Kairos Future rajaja.

Ta peab silmas “nostalgiatrendi” ja et tuleb elada “vanaema moodi”. Samal ajal on nii meeste kui ka naiste eesmärgiks omada edukat karjääri ja töötada juhi ametikohal.

“Lapsehoidja võtmine on staatust alandav. See näitab, et ei saada ise lapsevanema rollis  hakkama ja ei olda piisavalt oma laste jaoks olemas, mis on kõige hullem, mida teha saab,” ütleb Marie Söderqvist Tralau, maailma-analüütik ja United Minds VD.

Kõige selle kombinatsioon näib täiesti ebainimlikuna või vähemalt äärmiselt paljunõudev. Ja see ongi kogu asja mõte!

“Just raskused annavadki kõrge staatuse. See saadab signaale, et inimene on mingi “üli-inimene,” ütleb Tralau. Ta peab silmas, et pole juhus, et just seda tüüpi inimesed satuvad läikivate kaantega ajakirjade kaantele, mis räägivad lapsevanemaks olemisest. “Kui nad siiski kasutavad kõrvalist abi, siis varjavad nad seda intervjuudes väga oskuslikult.”

Rootsis on trend ekstreemne, enamuses maades on abi kasutamine pigem midagi peent ja Vahemeremaades on vanema põlvkonna eest hoolisemine sama tähtis kui laste eest hoolitsemine, mis ei kehti aga kaugeltki mitte kõigis Euroopa riikides.

Ajalooliselt on paljulapselisuse peale erinevates ühiskonnakihtides väga erinevalt vaadatud. Kõrgema klassi hulgas on paljulapselisus alati midagi peent olnud. Ka madalama klassi hulgas on sageli suuri peresid olnud. “Kuid ka keskklassi hulgas, kus tavaliselt on olnud kõige rohkem kaks last, on moes rohkem lapsi saada. Kolm on OK, kuid veelgi parem on neli või isegi viis last,” ütleb Mats Lindgren.

Midagi ei viita sellele, et trend lähemal ajal vaibuma peaks. Esmasünnitajate keskmine vanus langeb ja ka abielluda soovijate kasvab. “Praegused kahekümne-aastased on tunduvalt enam pereelule orienteeritud kui tänased neljakümne-aastased, kes tahavad reisida ja maailma näha.”Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service