Reklaam:1.-7. augustini tähistatakse üle maailma rahvusvahelist rinnapiimanädalat

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) ja ÜRO lastekaitseorganisatsioon UNICEF soovitavad oma pöördumises, et lapsed oleksid esimese kuue elukuu jooksul vaid rinnapiima toidul (ilma lisatoidu, lisavedeliku ja ka veeta) ning imetamist jätkataks kuni lapse teise eluaastani ja kauemgi.

Tervise Arengu Instituudi andmetel saavad Eestis rinnapiima pooled kuni kuuekuustest lastest ehk ligi 53 protsenti. Euroopa Liidu keskmine näitaja on WHO andmetel 41 protsenti.

Tänu imetamise nõustajate tööle on Eesti keskmine aasta-aastalt paranenud. Samas on meil veel palju arenguruumi, et kõigil lastel oleks parim võimalus saada rinnapiima kuni teise eluaastani, ja et kuus esimest elukuud saaks laps vaid rinnapiima.

“Oleme harjunud arvama, et tissitamine on ema ja lapse vaheline asi,” sõnas sotsiaalministeeriumi perepoliitika juht Mari Kalkuni Tarbija 24-le. “Väikese lapse ema vajab samas tugevat toetust, et alustada või jätkata rinnaga toitmist, mis ei ole alati nii lihtne, kui esmapilgul näib.”

“Siin on eriline roll lähedastel, eriti lapse isal, olulist abi saavad anda ka imetamise nõustajad,” jätkas Kalkun. “Oma panuse saame aga anda kõik, luues lapsele ja emale sobiva keskkonna ning uskudes, et tissitamine lapse teise sünnipäevani on vajalik ja võimalik.”

Rinnapiimanädalat tähistatakse igal aastal 1.-7.augustini enam kui 150 riigis.Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service