Kuidas elada nii, et 2011 tuleks õnnelikum kui 2010?

Kindlasti on sul uue aasta osas omad head ja ilusad ootused. Mõnikord aga on raske aru saada, mida tuleks  täpselt teha, et oma ootuste poole jõudsamalt liikuda. Koolitaja Kaido Pajumaa jagas uue aasta paremaks alguseks oma veebilehel häid nippe, mida saad sa kohe ette võtta, et 2011. aasta tuleks sinu elu parim.

Kaido kirjutab: alljärgnevalt toon välja 10 asja, mida isiklikult sulle aastal 2011 soovitan:

Tee vähem neid asju:

1. Muretse vähem
Oled sa kunagi mõne probleemi ära lahendanud muretsemise kaudu? Jah, muidugi mitte. Muretsemisel ei ole mingeid positiivseid tagajärgi, välja arvatud sinu negatiivne seisund ning sellest lähtuv stress. Probleeme lahendab reaalselt ainult tegutsemine. Seetõttu hetkedel, kui muresid tundub olevat palju, astu samm tagasi ning teadvusta, et nende lahendamiseks pead sa midagi ette võtma, mitte ainult nendest mõtlema.

2. Mõtle vähem
Liigsest mõtlemisest tuleneb suurem osa meie probleemidest. Eriti sellest, et me usume kõiki oma mõtteid. Ükskõik, kas sa kõnnid metsas või oled töö juures, piisab vaid ühest mõttest, et sinu tuju ära rikkuda. Miks? Sest sa usud seda, mida mõte sulle “ütleb”. Aga sel hetkel teadvusta endale, et see on lihtsalt üks mõte ning lase sel mõttel minna. Jah, kõikide mõtetega ei saa nii teha, sest mõnede mõtete tagajärjel tuleb kohe tegutseda, aga suur enamus meie mõtetest on tühised ja korduvad, millel ei ole päris maailmaga mingit seost.

3. Söö vähem
Liigne söömine on paljudele inimestele stressi põhjustajaks. Sõltuvalt, kas sa oled oma kehakaaluga hädas, võib liigsest söömisest tulenev stress olla kahene: esiteks stress, sest peale maitsva toidu nautmist tuleb sulle taas meelde, et selle viieminutilise nautlemise loomulik tagajärg on üha kasvav õllekõht või pepu, ning teiseks, ülesöömine röövib meie kehalt tohutu hulga energiat, mida see kasutab selle toiduhunniku äraseedimiseks. Seetõttu tunneme end väsinuna ja rahulolematuna. Püüa sel aasta teadvustada iga kord, kui sa lauda istud, et toidust saadav maitsenauding on samasugune nauding nagu iga teinegi. Nautida võib, aga targalt. Ära nautle hilisema stressi hinnaga.

4. Tööta vähem
Tööta vähemate asjade kallal, aga fokusseeritumalt. Tihti on meie nõrkade tulemuste põhjus selles, et me võtame väga palju asju ette, aga ei tegele ühegagi piisava põhjalikkusega. Tee enda jaoks kindlaks, mis on kõige prioriteetsemad valdkonnad ning keskendu nendele. Sa ei pea teistest valdkondadest loobuma, vaid tegele nendega siis, kui olulised asjad on juba tehtud. Vähem on alati rohkem.

5. Taha vähem
Kõik, absoluutselt kõik probleemid saavad alguse meie teadvustamata tahtmistest. Me ei ole ju iialgi rahul sellega, mis on, vaid tahame alati midagi uut, midagi veel ja paremat. See on lihtne tõde, mis on paljudel meist ära ununenud. Me tahame paremat tööd, me tahame rohkem raha, me tahame rohkem armastust, me tahame ilusamaid riideid, me tahame rohkem sõpru, me tahame, me tahame, me tahame …

Mitte tahtmised iseenesest ei ole meie probleemide põhjuseks, vaid hetked, mil me oma tahtmist ei saa. Kuni me kõik oma tahtmised realiseerime, oleme õnnelikud ning elu on ilus. Kuid niipea, kui midagi läheb vastu meie tahtmist – keegi teeb midagi, mis meile ei meeldi, või midagi juhtub, mis meile ei meeldi -, on selle loomulik tagajärg meie poolne rahulolematus. Aga rahulolematus ei saa alguse mitte nendest asjadest, nagu me tavaliselt arvame, vaid meie TAHTMISTEST, et asjad oleksid teistmoodi. Tahtes teadlikult vähema asju, ei ole ka nii palju stressi, kui me oma tahtmisi ei saa.

Tee neid asju rohkem:

1. Leia enda jaoks rohkem aega

Leia iga päev enda jaoks vähemalt 15 minutit, et teadvustada, mis läks täna hästi ning mis on elus tervikuna hästi. Leia aega enda jaoks olla sõber ning enda mõistmiseks. Ära süüdista end selles, et sa ei ole täiuslik ning sinu tulemused ei ole täiuslikud. Kui isegi sina ei ole iseenda kõige parem sõber, kes sind täielikult mõistab ja toetab, kes siis veel saaks see olla? Leia enda jaoks rohkem aega sel aastal. See on kõike olulisem soovitus sulle.

2. Liigu rohkem
Et saaksime olla õnnelikud, peab meie keha-meele kompleks olema heas korras. Me võime küll olla vaimsed ja heatahtlikud, aga seda peaks toetama ka meie füüsiline keha. Meie keha on meie vaimu tempel. Leia vähemalt 3 korda nädalas, et sa saaksid end füüsiliselt liigutada: jaluta sõbrannaga 1km, tee kepikõndi, mine ujuma, tee aeroobikat või joogat. Liigu rohkem ja sa märkad, kuidas juba ainuüksi selle kaudu sinu meeleseisund palju positiivsemaks muutub.

3. Söö rohkem puu- ning juurvilju
Söö rohkem puuvilju ning juurvilju, ja vähem liha. Puuviljad hoiavad meid “kergetena”, kuna seda on lihtne seedida. Samas annavad need meile palju vitamiine ning head energiat. Eriti palju proovi süüa puuvilju ning juurvilju, mis on kodus kasvatatud.

4. Joo rohkem puhast vett
Meie keha koosneb 70% ulatuses veest. Kui meie keha ei saa piisavalt vett, on see kogu aeg säästurežiimil, mis kajastub ka meie seisundis. Olen hiljuti lugenud uuringuid, kus inimesed on ainuüksi vee joomise tagajärjel hakanud kaalu kaotama, sest organism ei püüa kõiki vajalikke aineid enam ebakvaliteetsest toidust kätte saada, vaid kompenseerib seda puhta veega, mis on talle väga vajalik.

5. Naerata rohkem teistele inimestele

Naeratamine ning andestamine ei muuda küll sinu jaoks ebameeldivaid inimesi paremateks, aga aitavad sinul endal olla õnnelikum ja rõõmsameelsem. Viha ja rõõm tekivad alati meie sees, mistõttu ei ole mõtetki oma pead vaevata selle üle, kas meie andestamine on ikka põhjendatud. See on alati põhjendatud, sest me vabaneme selle kaudu valust ning negatiivsusest enda sees. Iga inimene vastutab ainult ise oma õnne eest. Naeratamine ja andestamine on kõige efektiivsemad tööriistad maailmas oma õnneseisundi parandamiseks.


Tags assigned to this article:
Kaido PajumaaSisekosmos

Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service