Kaarel B. Väljamäe ja Vox Populi jõulud – Vaadata taevast

L, 11. detsember 2010 19:00, Tartu Ülikooli aula, Tartu
T, 14. detsember 2010 19:00, Tallinna lauluväljaku klaassaal, Tallinn

Kaarel B. Väljamäe ja Noorte Segakoor Vox Populi jõulukontsert
VAADATA TAEVAST

Vaadata taevast, et tajuda teelolekut…
…ei pea vaatama vikerkaart, et näha vikerkaart!
Ei ole vahet, kas avaldada luulet või avaldada armastust…

Kaunil jõuluajal soovime peatada aja ning kuulatada enda sisemist vaikust ja kui mõtelda, siis mõtelda Armastusest ning laulda talle hümni! Kui vaadata taevast, näeb igaüks midagi. Kes pilveloomi, kes liblikaid, kes linde ja lennukeid või hoopis isamaad, maailma, Jumalat.
Kontserdil kõlavad vaheldumisi noore luuletaja Kaarel B. Väljamäe looming ning jõululaulud Noorte Segakoori Vox Populi esituses. Luuletused viivad meid noore mehe hingetagusesse maailma, kus on oma koht lastel, abikaasal, Jumalal, armastusel. Vox Populi loob luuletuste taustale oma tasandi ja mõistmise Armastusest – esitades kava vanadest rahvalauluseadetest kuni U. Sisaski ja P. Uusbergi loominguni. Kõik see kokku on suur pai publiku hingele.

Kaarel B. Väljamäe on sündinud 1981. a Kohilas. Tema sulest on ilmunud luulekogu „Sent“ (2006) ja monolavastus „Suur mees juba“ (2010, Tallinna Linnateater). On abielus ja kahe lapse isa.

Kaarel B. Väljamäe tekst on selgelt isiklik, täis mälestusi, värve, lõhnu, detaile, situatsioone, reaktsioone, piinlikkust, rõõmu. Ta on nende 37 Eesti luuletaja seas, kelle loomingust saame osa ETV vahendusel saates „Eesti 100 luuletust“. Kaarel B. Väljamäe moto on: mitte püstitada sõnadega enda ja teise vahele umbmääraseid müüre, kui tahes ilusaid, vaid ehitada selgeid sildu, olgu nad pealegi haprad.

Noorte Segakoor Vox Populi on aktiivsetest ja ettevõtlikest noortest koosnev koor, keda ühendab suur kirg – laulukirg. Koori eesmärgiks on pakkuda lauljatele laulurõõmu, enda muusikalise arendamise võimalust ja mõnusat sõpruskonda. Publikule ilusaid ja huvitavaid hetki koorimuusika saatel. Noorte Segakoor Vox Populi on Eesti Segakooride Liidu ning Eesti Noorteühenduste Liidu liige. Oma tegevuse tulemusena on Vox Populi võimeline andma meeldejäävaid kontserte, mis on haaravad nii oma loomingulisuse kui professionaalsuse poolest. Perspektiivikaks muudab koori tema liikmete soov tunda rõõmu eneseteostusest ning pidevast arengust. Hetkel osaleb koori töös kuni 68 aktiivset liiget, kelle seas on Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia, IT-Kolledži, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli, Eesti Hotelli- ja Turismimajanduse Kõrgkooli üliõpilasi, Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja Kristiine Gümnaasiumi õpilasi. Lauljate seas on huvitavate erialade spetsialiste; kohtuekspertiisi sekretärist kuni pedagoogini.
Noortekoori algusloole lükati hoog sisse 2006. aastal.

2007.a. osaleti X Noorte Laulu- ja Tantsupeol ja 2009. aastal XXV Laulupeol „ÜhesHingamine“.
2008.a. kevadel saavutati hõbediplom konkursil Slovakia Cantat 2008.
2010.a. mais saavutati kulddiplom Pärnu Rahvusvahelisel Koorifestivalil.
Eredaim hetk koori ajaloost jääb 2010.a. augusti esimesse nädalasse, mil osaleti Anne Türnpu ja Eva Klemetsi poolt lavastatud etenduses „Pariisi linnas Londonis“, mis oli pühendatud helilooja Veljo Tormise 80. sünnipäevale. Neli menukat etendust toimusid helilooja sünnitalu õuel Kuusalu vallas, Aru külas, Kõrveaia talus. Korraldajaks MTÜ Noorte Segakoor Vox Populi koos Veljo Tormise Seltsiga.
Vox Populi dirigent on Janne Fridolin ja hääleseadjaks Triin Ella.

Janne Fridolin (1976) on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Koolimuusika Instituudi 2003 ja Kooridirigeerimise Cum Laude 2009.a. (prof. Ants Üleoja). Hetkel õpib doktorantuuris Tõnu Kaljuste juhendamisel.

1998–2001 töötas segakooris „Noorus“ abidirigendina, 2002-2010 poistekoori Revalia dirigent. Alates 2006. a juhatab Noorte Segakoori Vox Populi. Janne Fridolin on Tallinna Rahumäe Põhikooli muusikaõpetaja ja sealse laste- ning poistekoori dirigent. 2008.a. tegutseb Eesti Muusikaõpetajate Liidus juhatuse esimehena. 2002. a. premeeriti Janne Fridolini Heino Kaljuste nimelise fondi stipendiumiga.

Piletiinfo: 75.-, sooduspilet 50.-


Tags assigned to this article:
Kaarel B. VäljamäeNoorte Segakoor Vox Populi

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service