Tallinn: Heategevuskontsert “Meie pärand”

Esmäspäev, 13. detsember 2010 18:00, Tallinna lauluväljaku klaassaal, Tallinn

Vanalinna Hariduskolleegium korraldab 13. detsembril Lauluväljaku klaassaalis heategevuskontserdi, mille tulu annetatakse loodavasse fondi Meie Pärand.

Tallinna vanalinn on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Vastavalt UNESCO põhimõtetele rõhutatakse vanalinna arengukavas, et vanalinna tuleks elustada, andes arhitektuuri- ja kultuurimälestistele sobiliku funktsiooni, mis respekteerib ajaloolist pärandit ja vanalinna terviklikku atmosfääri.

Praeguseks on vanalinn oma kodanikest üsna võõrandunud. On oluline, et vanalinna oleks asja ka omadel, Eestis elavatel inimestel, eriti noortel. Kultuuripärand ei väärtustu pärandina, kui pole pärijaid, kes seda oskavad väärtuseks pidada. Vanalinna Hariduskolleegium kuulub ülemaailmsesse UNESCO koolide võrgustikku. See tähendab kõrgendatud vastutustunnet meid ümbritseva ajaloolise keskkonna suhtes.

Eesti Muinsuskaitse selts, Vanalinna Hariduskolleegium ja MTÜ Miikaeli Ühendus on asutamas fondi Meie Pärand, millega soovitakse anda oma panus, et meie ajaloolised hooned ei seisaks tühjalt ega laguneks, vaid oleksid täidetud tegevusega, mis sobib ajaloolisesse konteksti ja seob kasvavaid põlvkondi eelmistega, tänu kellele me oma unikaalse vanalinna üle uhked võime olla.

Heategevuslikul kontserdil esinevad VHK õpilased, õpetajad, lapsevanemad, vilistlased ja sõbrad: Vanalinna Muusikamaja Tütarlastekoor, Tõnis Mägi, Riho Sibul, õde-vennad Johansonid, Linnateatri ansambel, Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane, Ühe Õhtu Kvartett, VHK gümnaasiumi kammerkoor, vilistlaste kammerkoor HUIK!, õpetajate ja lapsevanemate kammerorkester, Muusikakooli viiuliansambel, kitarriansambel jt.

Rõdukohvik avatakse kell 17.00, kontsert algab kell 18.00.
Toetuskaartide eelmüük ja reserveerimine: aive@vhk.ee, toetuskaardi hind alates 200.-

Toetuskaarte saab alates 1.detsembrist Vanalinna Muusikamajast (Uus 16c 10.00-17.00)

Piletiinfo: Toetuskaart alates 200.-, müügil alates 1.dets. Vanalinna Muusikamajas (Uus 16-c E-R 10.00-17.00)Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service