Reklaam:



Euroopa filmiauhindade galal võidutses Roman Polanski “The Ghost Writer”

Euroopa filmiauhindade (EFA) pidulik jagamine toimub igal teisel aastal Berliinis, vahepealsetel aastatel aga mujal. Sellel aastal juba 23. korda toimuvat EFA´t võõrustas esmakordselt Eesti.

Euroopa Filmiauhinnad 2010 pidulik tseremooniaõhtu toimus laupäeval Solarise keskuses Nokia kontserdimajas, kuhu oli kogunenud rekordarv näitlejaid ja avaliku elu tegelasi. Sündmust kandis üle Eesti Televisioon. Auhinnagalal võidutses Poolast pärit Prantsuse režissöör Roman Polanski “The Ghost Writer”, mis noppis kokku kuus auhinda!

Nominendid ja võitjad

Euroopa film 2010

“Bal” (“Mesi”), Türgi/Saksamaa
“Des Hommes et des Dieux” (“Inimestest ja jumalatest”), Prantsusmaa
“The Ghost Writer” (“Variautor”), Prantsusmaa/Saksamaa/Suurbritannia – VÕITJA
“Lebanon” (“Liibanon”), Iisrael/Saksmaa/Prantsusmaa
“El Secreto de sus ojos” (“Saladus nende silmades”), Hispaania/Argentiina
“Soul Kitchen”, Saksamaa

Euroopa režissöör 2010
Olivier Assayas (“Carlos”)
Semih Kaplano?lu (“Bal”)
Samuel Maoz (“Lebanon”)
Roman Polanski (“The Ghost Writer”) – VÕITJA
Paolo Virzi (“La prima cosa bella”)

Euroopa naisnäitleja 2010
Zrinka Cviteši? (“Na putu”)
Sibel Kekilli (“Die Fremde”)
Lesley Manville (“Another Year”)
Sylvie Testud (“Lourdes”) – VÕITJA
Lotte Verbeek (“Nothing Personal”)

Euroopa meesnäitleja 2010

Jakob Cedergren (“Submarino”)
Elio Germano (“La Nostra Vita”)
Ewan McGregor (“The Ghost Writer”) – VÕITJA
George Pistereanu (“Eu cand vreau sa fluier, fluier”)
Luis Tosar (“Celda 211”)

Euroopa stsenarist 2010
Jorge Guerricaechevarría & Daniel Monzón (“Celda 211”)
Robert Harris & Roman Polanski (“The Ghost Writer”) – VÕITJA
Samuel Maoz (“Lebanon”)
Radu Mihaileanu (“Le Concert”)

Euroopa animafilm 2010
“The Illusionist”, Sylvain Chomet – VÕITJA
“Planet 51”, Jorge Blanco
“Sammy’s Adventures: The Secret Passage from Ben Stassen”, Ben Stassen

Carlo Di Palma Euroopa filmitegija auhind 2010
Giora Bejach (“Lebanon”) – VÕITJA
Caroline Champetier (“Des Hommes et des Dieux”)
Pavel Kostomarov (“??? ? ?????? ???? ?????”)
Bar?? Özbiçer (“Bal”)

Euroopa monteerija 2010
Luc Barnier & Marion Monnier (“Carlos”) – VÕITJA
Arik Lahav-Leibovich (“Lebanon”)
Hervé de Luze (“The Ghost Writer”)

Euroopa filmikunstnik 2010
Paola Bizzarri & Luis Ramirez (“Io, Don Giovanni”)
Albrecht Konrad (“The Ghost Writer”) – VÕITJA
Markku Pätilä & Jaagup Roomet (“Püha Tõnu kiusamine”)

Euroopa filmihelilooja 2010

Ales Brezina (“Kawasakiho r?že”)
Pasquale Catalano (“Mine vaganti”)
Alexandre Desplat (“The Ghost Writer”) – VÕITJA
Gary Yershon (“Another Year”)

Vaatajate lemmik
“Mr. Nobody”, Jaco Van Dormael – VÕITJA

Euroopa kaasproduktsiooni auhind

Zeynep Özbatur Atakan – VÕITJA

Saavutused maailmakinos
Gabriel Yared – VÕITJA

Euroopa dokumentaalfilm 2010
“Armadillo”
“Steam of Life”
“Nostalgia for the Light” – VÕITJA

Euroopa lühifilm 2010
“Hanoi-Warsaw” – VÕITJA

Euroopa filmidebüüt 2010
“La doppia ora”, Giuseppe Capotondi
“Eu cand vreau sa fluier, fluier”, Florin Serban
“When We Leave”, Feo Aladag
“Lebanon”, Samuel Maoz – VÕITJA
“Nothing Personal”, Urszula Antoniak

Euroopa Filmiakadeemia elutööauhind
Bruno Ganz, näitleja – VÕITJA

4. detsembril Solarise keskuses toimunud Euroopa 23. filmiauhindade tseremooniat  juhtisid Eesti näitleja Märt Avandi ning seda tööd varemgi teinud Saksa koomik Anke Engelke.

 



Reklaam:






Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service