Iiris astub üles erikülalisena Macy Gray kontserdil

Teisipäeval, 7. detsembril astub Jõulujazzi peaesinejana Nokia Kontserdimajas üles R&B-staar Macy Gray. Kontserdiõhtu avab maailma muusikaringkondades elevust tekitanud duo Iiris, mille liikmeteks nooruke laulja-lugudekirjutajas Iiris Vesik ning produtsent Ago ?Seth? Teppand.

Omanäolist karakteriga popmuusikat viljelev duo Iiris, kelle muusikas saavad nende endi sõnul kokku pop, rock, elektroonilised saundid, klassikaline klaver, süntesaatorid, kaasahaaravad meloodiad, pöörane ilu, arulage hullumeelsus, zombid, kassid ja ükssarved, on olnud viimase poole aasta jooksul muusikaringkondade huviorbiidis nii Eestis kui maailmas. Looga “Astronaut” jõudis Iiris laiema publiku ette laulukonkursil ?Eesti Laul? ning võitis ka legendaarse Soome muusikaajakirja Rumba lugejahääletuse ?lemmik lugu? võistluses. Järgnes Skype “Go Change The World” auhind Tallinn Music Week festivalil ja esinemised Soomes, Lätis, Istanbulis ning Berliinis. Vaid mõned nädalapäevad tagasi lisati Iirise ?Astronaut? Šveitsi avalik-õigusliku raadiojaama DRS Virus playlisti. Ago ja Iiris veedavad hetkel suurema osa ajast stuudioseinte vahel, salvestades Iirise rahvusvahelist debüütalbumit. 7. detsembril astub Iiris Nokia Kontserdimaja laval üles 5-liikmelise live-bändi ja värskete lugudega!

Macy Gray jõuab teisipäeval, 7. detsembril esmakordselt Eestisse värske albumi ?The Sellout? maailmatuuri raames, mida kriitikud on nimetanud tema parimaks plaadiks peale hittalbumit ?On How Life Is?. Värskel plaadil astuvad külalistena üles ka Bobby Brown ja the Velvet Revolver ning lugusid on seal staadionirockihittidest Prince?iliku aeglase funk-gruuvini. Tuntud omapärase kähiseva soulvokaali ning üllatavate, kohati provokatiivsete avalike esinemiste poolest, on Macy Gray üks R&B tähti, kes jõudnud staari-staatusesse ka popmuusika edulugude maailmas. Laiema avalikkuse ette ilmus Macy aastal 2000 kui singlist ?I Try? tema debüütalbumilt ?On How Life Is? sai ülemaailmne raadiohitt ning Macy pälvis Grammy parima naispopvokalisti kategoorias. Tema karjääri ehivad ülesastumised filmides Training Day ja Spiderman, koostööd Fatboy Slimi, Santana ja Fergiega ja kolmekordne plaatina-album, hingelaadilt võrreldakse teda aga eelkõige souli-legendidega nagu Aretha Franklin, Billie Holiday või Stevie Wonder.

Kontserdi ajakava:

18:00 avatakse uksed
19:00 Iiris
20:00 Macy Gray

Viimased 300 kontserdipiletit on müügil Piletilevi ja Ticketpro müügikohtades hindadega 495-795.-


Tags assigned to this article:
Ago „Seth“ TeppandIiris VesikMacy Gray

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service