Poola arstid võltsisid Christina Hedlund´i haiguslugu

Christina Hedlund (31) otsustas rinnaoperatsiooni läbi viia Poolas Gdanski haiglas. Iluoperatsioon oli viimane ettevalmistus enne peatselt toimuvaid pulmi. Kuid operatsiooni ajal läks midagi viltu ja Christina pole siiani ärganud. Nüüd selgus, et arstid võltsisid noore naise haiguslugu, vahendab rootsi Sydsvenskan.

Juhtumi uurimisel on nüüd tuvastatud mitmeid seaduserikkumisi. Christina Hedlund´i haigusloosse on tehtud muudatusi. Neli haiglas töötavat medõde avastasid pettuse kolm päeva pärast operatsiooni ja teatasid sellest haigla juhatajale, kes otsustas asja maha vaikida ning kirja ära peitis.

Muuhulgas on haigusloost eemaldatud andmed selle kohta, et Christinal tekkisid hingamishäired ja ta sai ajukahjustuse. Hilisemas variandis seisab, et ta ärkas pärast iluoperatsiooni üles ja suutis ümbritsevas orienteeruda. Esimeses pole selle kohta mingeid andmeid. Tõenäoliselt on võltsitud andmeid ka selle kohta kui suures koguses narkoosi anti.

Samuti selgus, et haiglal puudub luba taoliste iluoperatsioonide läbiviimiseks. Vaatamata sellele on pärast ebaõnnestunud operatsiooni läbi viidud veel kümme ilulõikust.

Seoses madalamate hindade ja lühemate järjekordadega on Poolast saanud populaarne riik, kuhu sõidetakse erinevate terviseprobleemide või siis iluoperatsioonide tõttu. Paljudel haiglatel pole aga selliste operatsioonide jaoks luba ning nüüd on Poola tervishoiuminister andnud käsu kõikide haiglate kontrollimiseks, et taolisele tegevusele lõpp teha. Gdanski haigla peaarst on vallandatud ja juhtumi uurimine jätkub.

Save


Tags assigned to this article:
Christina Hedlundiluoperatsioonid

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service