Hannah: “Käin ajaga kaasas ning annan endale aru, et kui üks asi töötab hästi ühes riigis, ei pruugi seesama formaat mujal töötada”

Eesti ja Inglismaa vahel oma elu jagav lauljanna Hannah Ild paljastas Gossip.ee-le, et temalt on juba mõne nädala pärast oodata kaua oodatud ballaadide järge. “Jah, uus eestikeelne album nimega „Õige Tasa – Ballaadid“ ilmub juba 15. novembril ning loodan, et minu eesti fännid võtavad selle plaadi hästi vastu,” räägib Hannah.

Novembri keskel on oodata teilt albumit “Ballaadid 3”. See teeb kindlasti Eesti fännid väga rõõmsaks. Kas oleksite nõus natuke paljastama, milliseid lugusid on oodata ning kas kontserttuur on juba paigas?
Jah, uus eestikeelne album nimega „Õige Tasa – Ballaadid“ ilmub juba 15.novembril ning loodan, et minu eesti fännid võtavad selle plaadi hästi vastu. On see tegelikult neile mõeldes ka kirjutatud.  See plaat kirjeldab tegelikult ajas kasvamist, selles on eneseleidmist ja mõtisklusi natuke laiematel eluteemade.

Kõik 12 lugu on uued ja kõlavad plaadil peamiselt klaveriga. Mõned instrumendid värvi andmiseks lisasin, kuid üldmulje on puhas ja siiras. Lihtne ja südamest. Tulemas on spetsiaalne plaadiesitlus fännidele koos autogrammitunniga – rohkem infot saab facebook’i fännilehelt. Novembri viimasel päeval algab ka üle-Eestiline kontserttuur, mille kohta saab samuti infot facebookist.

Kas mulle tundub õigesti, et teie stiil Eesti ja Inglismaa muusikamaastikul on vägagi erinev – kui Eestis on fännid just eelkõige teie ballaadide ümber kogunenud, siis Inglismaa publik saab ka väheke käredamat ning tänapäevasemat pop´i? Kas see on kuidagi taotuslik või hoopiski vaid minu isiklik nägemus?
Minu muusikutee Eestis on kahtlemata pikem kui Inglismaal ning selle aja jooksul on tehtud nii tantsumuusikat kui ballaade. Tegelikult on kõik ju produktsioonis kinni –algselt sünnivad enamik mu tantsulugudestki ballaadidena klaveril. See, kuidas nad lõpuks produktsiooniliselt vormistatakse, on iseasi – nad võivadki jääda ballaadideks, neist võib tulla poplugu või hoopiski tantsuversioon. Eestis on ballaadide austajaid tõesti palju, kuid ei saaks öelda, et mu viimaste remixide fänne vähem oleks – igaühele oma.

Ma ei ütleks, et minu stiililine erinevus taotuslik oleks, pigem käin ajaga kaasas ning annan endale aru, et kui üks asi töötab hästi ühes riigis, ei pruugi seesama formaat mujal töötada. Eks ballaadid meeldivad ka teiste rahvuste esindajatele, kuid arvan, et oma eesti fännidega on mul ballaadi teema natuke sügavam ja kogemus ka pikaajalisem. Aga loomingu ja värskuse mõttes on ääretult hea mitmes stiilis tegutseda ning mingit killustatust ma ei karda – kokkuvõttes on nad kõik minu laulud ning mingi läbiv „minu stiil“ on neis kõigis sees.

Muusikuna olete te kahenäoline – võibolla oleks õigem öelda mitmekülgne – te suudate ühtmoodi hästi esitada romantilisi ballaade kui Gagalikku pop´i. Milline te inimesena olete? Kas vagur nurruv kiisuke või pigem teravate küüntega murdja? Mida teis rohkem on – tasakaalukust või emotsiooni?
Aitäh komplimendi eest! Arvan, et minu muusika väljendabki kõige paremini seda, milline inimene ma olen.  Muusikasse panen oma mõtted, tunded ja kogemused. Asjad, mida on vahel sõnadesse raske panna, kuid muusika aitab kõik tervikuks siduda.

Inimesena on minus nii tasakaalukust kui emotsiooni ning olenevalt olukorrast võin olla nurruv, kellele on teravad küüned varuks võtta.  Ma ei salli ebaõiglust – mitte ühelgi tasandil ning see on siiani ka vast ainuke põhjus, mis mind võib endast välja viia. Emotsionaalselt mind väga kõigutada ei anna.

Mõne nädala eest lõi laineid uudis, et olete lapsesaamiseks valmis ning ütlesite ajakirjale Naised, et: “Ütleme nii, et aeg on sealmaal, et võiksime lapsi planeerida küll.” Küsin otse – kas olete juba lapseootel või oli see rohkem filosoofiline mõttearendus? Kui rääkida ajaliselt, kas laps võiks ilmavalgust näha aastal 2011?
Kõigepealt – lapsed on elu normaalne osa ning ma ei ole ju 16 aastane, kes peaks punastades silmad maha lööma, et ma ei taha sellel teemal rääkida.

Jah, loomulikult olen valmis, minu vanust ja püsivat abielu silmas pidades oleks isegi kummaline ja vastakaid mõtteid tekitav kui vastupidise vastuse annaksin. Mulle on alati lapsed väga meeldinud ning õnneks olen ka oma väikese vennapoja kasvamist lähedalt näinud.

Ajaliselt ei tahaks ma midagi täpsustada, sest see ei kuulu kindlasti üldsuse arutellu.


Tags assigned to this article:
Hanna IldHannahÕige Tasa – Ballaadid

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service