Liina Vahter: Tühja-tähja pärast ma plakatiga tänavale ei lähe või kividega aknaid sisse loopima ei hakka

Juuksur, näitleja ning tantsustaar Liina Vahter räägib ajakirjale Naised, et kui ta Taanis vahetusõpilane oli, osales ta sealses streigis.

“Eestlased ei streigi, sest me oleme nii töökad, ei tee ülearuseid asju, kuna me ei tea, mida see endaga kaasa toob. Kodanikuühiskond ei ole meil nii arenenud ja streikimine pole meile loomuomane. Meie mentaliteet on juba selline, et mässamine ei vii nagunii kuhugi,” räägib Liina.

Ise on noor neiu aga streigist osa võtnud. “Ma olin Taanis vahetusõpilane ja osalesin ka streigis. Seal on streikimine väga populaarne ja mässatakse kõige pärast. Sageli ei saadud isegi aru, mille eest või vastu möllati, aga kui kõik streikisid, streikisin ka mina, mass tekitas teatava vabadustunde ja mässumeelsuse, mis oli põnev.”

“Hetkel ma niisama streikima ei läheks, kui see mind väga isiklikult ei puudutaks. Ma ei ole vähemusrahvuslane, mul pole madal palk ja mulle ei tehta siin liiga, tühja-tähja pärast ma plakatiga tänavale ei lähe või kividega aknaid sisse loopima ei hakka. Aga kui vaja, astun enda kaitseks välja.”


Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service