Reklaam:

Taanis õppiv Anna-Liisa Supp: Välismaal elamine avardab silmaringi, paneb märkama uusi aspekte ning kasvatab tolerantsust kõige teistsuguse suhtes

Anna-Liisa Supp(23) sai tuntuks kui “Eesti otsib superstaari” saate esimese hooaja finalist. Eelmisel aastal läks Anna-Liisa Kopenhaageni Ülikooli ning hetkel valmistub ta oma viimaseks aastaks kognitiivteaduse ja kommunikatsiooni magistriastmes.

Pärast aastat Taanis elamist räägib Anna-Liisa, et ta on sealse eluga enam-vähem harjunud. “Tekkinud on oma sõpruskond, meelispaigad ja -tegevused. Esialgu oli harjumatu taanlaste meeletu planeerimisharjumus – kolmapäevaõhtune teejoomine lepitakse kokku paar nädalat varem! Sotsiaalse suhtluse planeerimine on nende üks tugevamaid külgi, samas kui mina eelistan pigem spontaansust,” võrdleb Anna-Liisa taanlasi endaga. “Aga üldiselt on Kopenhagenis küllalt lihtne hakkama saada – struktuurid ja süsteemid on selgelt määratletud ja taanlased armastavad reegleid ning peavad neist kinni. Lisaks selgetele süsteemidele on Kopenhagen ka väga ilus ja armas turvaline linn, kus kodutunne on kerge tekkima,” räägib Anna-Liisa Buduaar.ee-le.

“Kindlasti olen ma Taanis olles muutunud, kuna kolisin võõrasse riiki omamata ühtegi tutvust. Arvan, et olen muutunud iseseisvamaks ja kalkuleerivamaks. Ma arvan, et iga inimene muutub, kui ta oma mugavustsoonist välja astub, sestap soovitangi kõigil, kellel võimalust ja soovi, lühemat või pikemat aega välismaal elada. See avardab silmaringi, paneb märkama uusi aspekte ning kasvatab tolerantsust kõige teistsuguse suhtes,” soovitab noor lauljatar.


Tags assigned to this article:
Anna-Liisa Supp

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2018 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service


blog.tr.ee