Einar Ellermaa: Kodakondsus on kaup!

“Kodakondsuseta inimeste huvi taotleda Eesti kodakondsust on viie aastaga üle kahe korra vähenenud, selgus Tallinna Ülikooli uurimisgrupi küsitlusest. Uuringu kommentaaridest jäi kahjuks mulje, nagu oleks see Eesti poliitikute süü,” kirjutab ajakirja Nädal peatoimetaja Einar Ellermaa ajakirja juhtkirjas.

“Kodakondsus on vähestele isamaalisuse küsimus. Kodakondsus on kaup. Nagu tatar. Kui Venemaal puhkeb jutt, et tatar läheb kalliks, siis selle jutu mõjuvälja langejad ostavad oma korterid tatart täis.”

“Kui Eestis puhkes jutt, et Eesti kodakondsus läheb väga hinda, siis kiirustaks suur enamus ligikaudu 100 000st kodakondsuseta isikust Eesti kodakondsust taotlema. Me kurdame, et pronksiöö hävitas muulaste usalduse Eesti riigi vastu ja nad ei taha enam meie kodakondsust. Aga samal pronksiöö aastal läksid kodakondsuseta isikutele piirid lahti. Nad võivad vabalt reisida Euroopa Liidus. Ja mis veelgi tähtsam: nad võivad vabalt ilma viisata liikuda Venemaal ja teistes SRÜ maades. Eesti kodanik peab aga ida poole sõitmiseks taotlema viisat ja maksma selle eest.”

“Viibutada poliitikute poole näppu, et miks nad kodakondsusseadust muuta ei taha, on eksitav. Meie kodakondsusseadus ei ole karm, aga meie kodakondsusseadus ei ole enam magus.”


Tags assigned to this article:
Einar Ellermaa

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service