Reklaam:

Välisminister Urmas Paet avas Ahvenamaal Eesti aukonsulaadi

NordenBladet – Teisipäeval, 16. juunil avas välisminister Urmas Paet Mariehamnis kuuenda Eesti aukonsulaadi Soomes. Eesti aukonsul Ahvenamaal on Johan Anders Eriksson. Välisminister Paet kohtus ka Ahvenamaa parlamendi esindajatega, eesotsas spiiker Roger Nordlundiga. Kohtumisel olid kõne all Euroopa Liidu teemad, Läänemere regiooniga seonduv, turismiküsimused ning koostöö kultuurivaldkonnas.

Välisminister Urmas Paet ütles aukonsulaadi avamisel, et Ahvenamaa on eestlaste seas tuntud ja armastatud turismipiirkond. “Meie uus aukonsul soovib kaasa aidata ka äri- ja majanduskontaktide elavdamisele Eesti ja Ahvenamaa vahel ning kultuurisuhete edendamisele,” märkis Paet.

Aukonsul avab täna ka Põhjamaade Instituudi Ahvenamaa filiaalis fotograafide Annika Haasi, Birgit Püve ja Age Petersoni fotonäituse “Tagasi Peipsi äärde. Vene vanausulised Eestis”. Õhtul annab Mariehamni uues kultuuri- ja konverentsikeskuses Alandica kontserdi Eesti folkmuusika ansambel Strand…Rand, mille solist on Sofia Joons.

Aukonsulaat asub aadressil Vikingagränd 2, FIN-22100 Marienhamn, ?land. Aukonsulaadiga saab ühendust telefonil + 358 18 24 111, faksil +358 18 17 150 või e-posti aadressil: johan.eriksson@samtrans.alandi.fi.

Johan Anders Eriksson on sündinud 1958. aastal Mariehamnis ning on Ahvenamaal lugupeetud ja edukas ettevõtja. Peale õpingute lõpetamist Uppsala Ülikoolis on ta töötanud mitmetes Ahvenamaaga seotud äriühingutes. Eriksson on olnud ka pikka aega Ahvenamaa Kaubandus-ja tööstuskoja tegevdirektor, mistõttu omab ta laialdasi ärisidemeid ja kontakte nii Eestis kui ka teistes riikides. Alates 2007 aastast on ta tegutsenud firma Samtrans Logistics tegevdirektorina. Eesti uus aukonsul räägib rootsi, soome, inglise ja saksa keelt.

Johan Anders Eriksson on abielus ja kolme lapse isa.

Hetkel tegutseb Soomes kuus Eesti aukonsulit: http://www.vm.ee/est/kat_563/5912.htmlReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service