Nokia uueks juhiks saab Stephen Elop

Nokia määrab 21. septembrist oma uueks presidendiks ja ettevõtte juhiks Stephen Elopi, kes praegu juhib tarkvaraettevõtte Microsoft äridivisjoni.

Enne Microsoftiga liitumist on Stephen Elop töötanud erinevates USA tehnoloogiahõngulistes börsiettevõtetes, nagu näiteks Juniper Networks, Adobe Systems ja Macromedia, selgub ettevõtte börsiteatest. Elopil on kodumaa Kanada McMasteri ülikooli kraad informaatikas ja juhtimises.

“On aeg kiirendada ettevõtte uuendamist, tuua uusi juhte erinevate oskuste ja tugevustega, mis aitaksid kaasa ettevõtte edule,” sõnas Nokia nõukogu esimees Jorma Ollila börsiteates. “Nokia usub, et Stephenil on väga võimas kogemus ja juhtimisoskused, et Nokia täielikku potentsiaali maksimaalselt kasutada. Tema tugev tarkvara taust ja tõestatud juhioskused on meie jaoks väga väärtuslikud varad ettevõtte ümberpööramisel,” lisas Ollila.

“Olen väga põnevil, et saan osaks meeskonnast, mis on pühendunud Nokia positsiooni tugevdamisele mobiilitööstuse liidrina,” sõnas Elop uue ameti kohta.

Nokia praegune juht Olli-Pekka Kallasvuo lahkub oma positsioonilt 20. septembril ning ta jääb Nokia Siemes Networksi juhtorganitesse.

Forbesi andmetel oli Elopi kogu kompensatsioonipakett mullu 9,3 miljonit eurot (145 mln krooni), seda ilma optsioonideta. Nokia senise juhi Olli-Pekka Kallasvuo kogupalk koos pensionipaketiga oli eelmisel aastal aga 7,9 miljonit eurot.

Tegelikkuses tähendab see, et Nokia on ilmselt sunnitud tõstma oma juhile makstavat raha, sest tavaks on, et tegevjuhi palk ei lange, kui ta läheb konkureeriva ettevõtte juhiks, leiab Kauppalehti.


Tags assigned to this article:
Jorma OllilaOlli-Pekka KallasvuoStephen Elop

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service