Viru Folk tõi Käsmu palju rõõmsaid inimesi

Äsja lõppenud Viru Folk (06.08-08.08.2010) tõi väikesesse Käsmu kaptenitekülla palju rõõmsaid inimesi ja eredaid emotsioone. Kokku külastas muusikafestivali kolmel päeval üle 12 000 inimese ning jättis paljude südameisse kustumatu jälje.

Kolme päeva jooksul sai kuulata pea katkematult hääd folkmuusikat; vaadata mõnusas Käsmu rahvamajas vanu filme, mis rääkisid põhiliselt rannarahvastest; kuulata huvitavaid loenguid; teha mitmeid loodusmatku; osta ehedat Eesti käsitööd ning maitsta külalislahkete käsmukate ahjudes küpsetatud suitsukala, tomati ja ürtidega maitsestatud koduleiba ning kohvi kõrvale oli maiasmokkadele valmistatud hõrke marjakooke.

Esimest korda toimunud “vinterdamise” ehk helilooja Ülo Vinteri loomingu interpreteeriminse esitajale sobivas vormis võitis ansambel Kruuv
Tallinnast. Viru Folgi eripreemia läks aga koosseisule nimega Luha 9. Ansambel Kruuv oli võidu üle väga rõõmus. Küsimusele, miks võeti osa vinterdamisest, vastas ansambli laulja Allan Kasuk, et Vinter oli nende jaoks väga põnev väljakutse. Ansamblit Kruuv saab kindlasti ka näha järgmise aasta Viru Folgil.

Festivali grand finale‘ks võib aga kindlasti pidada pühapäevast äikesetormi, mis katkestas pealaval esinenud Ukraina ansambli Haydamaky kontserdi. Kuigi seekord jäi folkijatel bänd nägemata, lubasid Haydamaky poisid järgmisel aastal tagasi tulla ning alustada kava kolmandast laulust – sealt kus tänavu pooleli jäi!


Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service