Reklaam:Ott Tänak ja Kuldar Sikk võitsid Soome MM-ralli N-rühma veenva ülekaaluga

Ülekaalukas võit andis kinnitust, et Pirelli niinimetatud noortetiimi kuuluv Tänak on maailma kiiremaid N-rühma võidusõitjaid, kui mitte kiireim. Mitmed N-rühma staarid oma nägu Jyväskyläs ei näidanud. “Ju seetõttu, et kohalikud rallimehed on kodus nii kiired ja võtavad eest punkte ära,” arvas Tänak. “Soomlastele Soomes muu maailm tavaliselt vastu ei saa.”

Ometi näitas Tänak, et soomlastele on võimalik nende kodutanumal müts silmile tõmmata. Reedel kemples ta kuus katset Juha Saloga, kes lõpuks üle pingutas, rajalt välja sõitis ning katkestas. Sestpeale jäi neli kiiruskatset võitnud Tänak üksi ja suurendas järgnevatega jätkuvalt edumaad. Päeva lõpuks venis vahe lähima jälitaja, tänavu kaks MM-rallit võitnud rootslase Patrik Flodiniga üle pooleteise minuti.

 “Ega ma alguseski viimast võtnud, sest peamine eesmärk oli finišisse jõuda,” sõnas Tänak, kelle tänavused kaks esimest MM-rallit lõppesid viimasel päeval võpsikus. “Tiim mind vaibale selgitusi saama ei kutsunud, niigi oli selge, mida tegema pean. Reedelgi ei võtnud mingit riski, sõitsime Saloga üsna ühes tempos, tema pani välja.”

Laupäev kujunes esikoha kindlustamiseks, mistõttu võttis Tänak asja rahulikult. “Kiirust ei olnud, kõikidest rajal olnud jamadest sõitsime kaarega mööda. Pingutasime, et sõita rahulikult, mitte kiiresti. Erinevalt eelnevatest kordadest pea õnneks kestis.”


Tags assigned to this article:
Juha SaloKuldar SikkOtt TänakPatrik Flodin

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service