Kas keskealised naised on meeste hulgas populaarseks muutumas?

Iga neljas rootsi mees eelistab keskealist naist, kirjutab Aftonbladet.

“Cougar” ehk “puuma” on muutunud terminiks omaette. Selleks on üle 40 aastane naine, kes elab endast kaheksa aasta ringis noorema mehega. Või kui ei ela, siis jahib vitaalsemas eas meessoost partnereid.

“Iseseisvad, sofistikeeritud, ihaldusväärsed ja seksikad naised, kes teavad täpselt, mida nad tahavad” – selliselt kõlab Valerie Gibson´i definitsioon puuma kohta. Gibson on raamatu “Cougar: A Guide for Older Women Dating Younger Men” autor ja sellest teemast on saanud ainet ka tele-meelelahutus.

Tele-seriaalis “Cougar Town” jahib Courtney Cox nooremaid mehi. Ameerika realitis “Camp Cougar” viiakse läbi sellekohane koolitus, kuidas nooremat meest konksu otsa saada ja Kalifornia sadamast lähevad teele väljamüüdud “Cougar-kruiisid” vallalistele.

Kas tõesti on 40 uus 20? Rootsi Kanal-5 ja TNS-SIFO poolt läbiviidud uurimuse alusel arvab 25% rootsi meestest, et kõige atraktiivsemad on naised vanuses 36-55.

“Ma arvan, et tänapäeva noortel meestel on teistsugused huvid. Naised, kes on tugevad, iseseisvad ja edukad on väga atraktiivsed. Mehed ei karda enam seda tüüpi naisi nagu see oli mõned aastakümned tagasi. On rohkem vatuvõetavaks muutunud, et naised teevad, mida nad tahavad, traditsioonilised sugudevahelised rollid on muutunud,” ütleb seksoloog ja psühholoog Linn Heed.

Võimalik, et üheks põhjuseks on ka meie ajastu noorusekummardamine. Noorem partner võib väljendada elujõudu. Ja soodustada või lausa sundida oma eluviisi teistsuguseks ja aktiivsemaks muutma. “Noorema partneriga koos elades tõuseb latt ka selles suhtes, et tuleb vitaalsem olla. Tuleb olla aktiivsem ja pingutada, et sobida oma partneriga kokku.”

“Veel üks eelis võib olla seksuaalelu. Kui naise seksuaalsuse kõrgpunkt on tavaliselt 40 aastaselt, siis meestel on see 20 aastaselt, nii et ilmselgelt on see selles suhtes hea variant,” usub Linn Heed. “Olles suhtes noorem ja saada osa teise inimese kogemustest on suur kingitus. Kogemusi vahetades ja neid targalt kasutades saab suhet rikastada.”

Erinevused võivad suhet täiuslikumaks muuta, kuid nagu ikka on mündil kaks poolt. “See, mis võib osutuda tõsiseks probleemiks on see, kui mees tahab alles aastate pärast lapsi muretseda ja naine pole siis enam viljakas eas.”

“Vanadel meestel, kes jahivad noori naisi, on negatiivne maine. “Cougar” tähendab puuma. Pigem midagi seksikat, tugevat, positiivset. Millest selline erinevus? “

“Esimene neist on eksisteerinud palju aastaid, “cougar” on midagi uut. Ehk peegeldab see seksuaalset sallivust, mis iseloomustab kaasaegset ühiskonda. Suhete ümber on üldiselt teistsugune avatus ning saadakse aru, et suhted võivad olla väga erinevad. Vanuse osakaal selles, mis on võimalik või võimatu, on vähenenud,” ütleb Linn Heed.Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service