Reklaam:Iraani võimud tegid Facebooki riigis taas nähtavaks

Iraani võimud tegid interneti kasutajatele riigis Facebooki taas nähtavaks. Mõned päevad oli Facebook riigis keelatud internetilehekülgede nimekirjas ja kasutajad sellele ligi ei pääsenud.

Facebook keelustati siseministeeriumi, luureteenistuse, parlamendi ja mõne teise ministeeriumi esindajatest koosneva komitee otsusega, vahendas AFP Iraani reformimeelse uudisteagentuuri Ilna teadet.

Keeld andis alust kahtlustele, et nii üritatakse piirata uuendusmeelsete kandidaatide võimalusi teha kampaaniat nooremate valijate hulgas, kes aitasid võimule ka eelmise lääneriikide suhtes sõbralikumat nägu näidanud ja riiki reformidega avatumaks muutnud president Mohammad Khatami.

Seekord on praeguse presidendi, konservatiivse ja läänevaenuliku Mahmud Ahmadinedzadi põhiline võistleja Mirhossein Mousavi, kes on kampaaniat teinud ka Facebooki kaudu. Iraanis on Facebookil ligikaudu 150 000 kasutajat. Presidendivalimised viiakse Iraanis läbi 12. juunil.

Eilsel pressikonverentsil küsiti Ahmadinedzadi käest Facebooki tsensuuri hambusse sattumise kohta, kuid ta vastas, et ei tea sellest midagi ning lubas asja uurida. Iraanis pole võimalik ligi pääseda paljudele internetilehekülgedele, kuna juurdepääsu poliitilistele ja pornograafilistele materjalidele valvavad võimud kiivalt.

 Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service