Kuninglikke pulmi turvab 2000 politseinikku, turvalisusele kulutatakse 11,5 miljonit krooni

6,8 kilomeetri pikkust korteezhi tulevad vaatama sajad tuhanded inimesed. Politsei suurima tähelepanu all ongi just rahvameri. Tsiviilriietes luurajad dokumenteerivad publikut, kaasaelajaid filmib salaja politsei. Turvalisuse nimel tehakse kõik mis võimalik, kirjutab Aftonbladet.

Laupäeval toimuvatel pulmapidustustel kaitseb kroonprintsess Victoria´t ja tema tulevast abikaasat Daniel Westling´i 2000 politseinikku. Operatsiooni on ette valmistatud üle aasta. Kuningapere turvalisuse eest kannab hoolt Säpo (Julgeoleku politsei, toim.) ja peale vormiriietuses politseinike saab südalinnas olema massiliselt tsiviilriietes luurajaid.

Säpo spetsiaalüksus on kaardistanud kõik pruutpaari ja külalisi varitsevad ohud. “Kogu ürituse üle valitseb ohupilv. Me lähtume sellest, et on olemas terroriste, ekstremiste ja ebanormaalselt fikseeritud inimesi. On inimesi, kellel on väär pilt tegelikkusest, kes arvavad, et nad on kuningaperega tuttavad, neid teame me väga hästi,” ütleb Anders Thornberg, kes töötab Säpo´s.


Tags assigned to this article:
Daniel WestlingKroonprintsess VictoriaSäpo

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service