Reklaam:Ilusad ilmad kasvatasid huvi Aegna saare vastu

Aegna saar on tänu ilusatele ilmadele ja saarel aja veetmise võimaluste paranemisele tänavu mullusest palju populaarsem.

„Huvi Aegna saare külastamise vastu on jaanipäevast hüppeliselt kasvanud,“ ütles abilinnapea Jaanus Mutli. „Kui eelmise aasta  jaanipäevanädalal teenindas laevaliin 633 reisijat, siis sel aastal oli samal perioodil 832 sõitjat ning laev tegi ka paar lisareisi.“

Laevaliini Tallinn-Aegna-Tallinn tänavune hooaeg algas 16. mail. Aegnale sõidab Lindaliini AS-i mootorlaev Juku, mis teeb juulis reedeti, laupäeviti ja pühapäeviti koguni kolm reisi päevas, väljudes linnahalli juurest Patarei sadamast kell 9, 12.30 ja 16 ning Aegnalt tagasi kell 11, 14 ja 18. Esmaspäeval, kolmapäeval ja neljapäeval teeb laev kaks reisi, väljudes Aegnale kell 9 ja kell 16 ning Aegnalt tagasi kell 11 ja 18. Teisipäeviti laev Aegnale ei sõida.

Mutli sõnul teenindati Aegna laevaliinil möödunud aastal 10 000 klienti. „Aegna saar on avastamist ja külastamist väärt puhkekoht,“ lisas Mutli. Tallinn-Aegna-Tallinn laevaliini navigeerimishooaeg kestab 15. oktoobrini. Navigatsiooniperioodi jooksul on plaanitud sooritada 270 reisi.

Edasi-tagasi täispilet maksab 95.- krooni, ühe suuna täispilet 65.- krooni. Sooduspileti saavad osta õpilased, pensionärid ja represseeritud. Neile maksab edasi-tagasi pilet 60.- ning ühe otsa pilet 35.- krooni.


Tags assigned to this article:
Aegna saarJaanus Mutli

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service