Hingedeajal kuuleb koori Head Ööd, Vend esituses uut Evelin Seppari teost

OHMYGOSSIP — Kontsertidel kõlab spetsiaalselt nendeks kontsertideks kirjutatud Evelin Seppari teos “Time and the Bell”. Samuti tulevad esitusele Johannes Brahmsi ning Herbert Howellsi teosed.

Koori dirigeerib noor hollandi dirigent Lodewijk van der Ree, kes on õppinud Amsterdami konservatooriumis koorijuhtimist ning jätkab praegu oma õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Hirvo Surva juhendamisel.

“Selle kontserdi kavaga tahan vaadelda elu ja surma, leina ja leppimise ning ajutise ja igavese erinevaid külgi,” kirjeldas dirigent van der Ree kontsertide kava koostamist. Brahmsi motett on kui sügavalt kannatava inimese vaatepunkt, kes lõpuks suudab rahu leida. Howellsi reekviem näitab meile aga surma teist külge – nende poolt vaadatuna, kes on lähedase kaotanud.”

Esmaettekandele tulevat Evelin Seppari teost kirjeldab dirigent kui mõtisklust igaviku üle.

“Teose tekst on pärit poeet Thomas S. Elioti sulest, kelle sõnul sisalduvad mineku, oleviku ja tuleviku ajad kõik teineteises ning on alati “pöörleva maailma liikumatus punktis” korraga olemas. See teos on omakorda meie kontserti keskmeks kui meie oma liikumatu punkt.”

Lodewijk van der Ree kohtus kammerkoori peadirigendi Pärt Uusbergiga neli aastat tagasi. Sel sügisel täiendab Uusberg end Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias koorijuhtimise erialal ning kutsus van der Reed koori hingedeaja kontserte dirigeerima.

Kammerkoori Head Ööd, Vend traditsioonilised hingedeaja kontserdid toimuvad 5. novembril Tallinnas Oleviste kirikus ning 6. novembril Rapla kirikus.

 Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service