Reklaam:Tallinn: USA-Tšehhi underground-duo SABOT

18. mail astub üritustesarja «Featuring:» raames Tallinna klubis Korter publiku ette tõeline underground-muusika legend – oma 20. tegutsemisaastale pühendatud Euroopa-tuuri raames Eestisse sattuv geniaalne progepunkjazz duo SABOT.

Lisaks astuvad kontserdil üles oma uut albumit «Talu» esitlev fusion-powerjazzi kollektiiv Phlox ning hiljuti Euroopa turneelt naasnud Talbot, mis annab üritusel ka selle aasta viimase kontserdi Eestis.

Sabot esitleb Tallinnas ka raamatut ja DVD plaati «240 months», mis räägib põhjalikult ansambli viimase 20 aasta tegevusest. 2000. aastal andis ansambel kümnenda tegutsemisaasta puhul välja raamatu «120 months».

20 aastat tagasi otsustasid San Fransiscos elanud basskitarrist Christopher Rankin ning trummar Hilary Binder vabaks traditsioonilistest stiililistest piirangutest ning luua bassi ja trummide duo. 1993. aastal kolisid nad Tšehhi vabariiki ning on alates sellest ajast igal aastal aktiivselt tuuritanud nii Euroopas, Aasias kui Põhja-ja Lõuna-Ameerikas.

Rankin peab oma suurimateks mõjutajateks klassikalist muusikat, džässi ja progressiivset rokki, Binder aga on lisaks klassikalisele muusikale mõjutust saanud muuhulgas nii soulist, hardcore´ist kui hip-hopist. Nagu loomingust selgelt kuulda võib, on mõlema inimese nooruspõlve mõjutanud ka erinevad punk-bändid. Sellest koostööst sündinud muusika on ühtaegu lihtne ja keeruline, hüpnotiseerides ja samas kuulajat ärkvele raputades .

10 tegutsemisaatat tähistava Phloxi hiljuti ilmunud neljas album «Talu» on saanud positiiviset vastukaja nii Eesti kui välismaa muusikakriitikute poolt ja bändi kaasahaaravad kontserdid toovad neile iga ülesastumisega juurde uusi fänne.

Kodumaise raskemuusika üks aktiivsemaid ja pühendunumaid ansambleid Talbot annab 18. mail toimuval «Featuring:» – peol selle aasta viimase kontserdi Eestis, et mõnda aega aktiivsest kontsertide andmisest puhata. See ei tähenda kahtlemata ansambli tegevuse peatumist, oh ei, sest vastupidiselt samanimelisele automargile on bändil ilmselgelt jõudu ja jaksu väga pikaks ja edukaks reisiks nii kodu- kui välismaa muusikamaastikel.

Lisaks ansamblite etteastetele pakub DJ Sanda Bollocks publikule muusikalisi elamusi konserveeritud kujul, vallutades selleks õhtuks plaadimasinad parimate paladega oma rokikesksest fonoteegist.

Legendaarse SABOTI ja toetusbändide kontsert toimub üritustesarja «Featuring:» raames teisipäeval, 18. mail Tallinna klubis Korter (Roseni 9). Pilet üritusele maksab 75 krooni ning klubi avab külalistele uksed kell 21.00.


Tags assigned to this article:
Featuring

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service