Reklaam:Evelyn Sepp: Eesti õppigu homoteemal arutlema

Laupäeval Vilniuses homoparaadil osalenud riigikogu keskerakondlasest liikme Evelyn Sepa sõnul võiks nii Eesti kui Leedu õppida ebamugavates küsimustes nagu näiteks geide inimõiguste teemal sisulist debatti pidama.

“Usun, et nii meil kui Leedul on palju õppida Põhjamaadest. Tolerantsust ühelt poolt ja avaliku debati pidamise oskust teiselt poolt,” rääkis Sepp Postimehele. “Meid ühendab paraku mitte kõige toetavam lähiajaloo kogemus ja me mõlemad kanname kultuuriliselt üsna sarnast taaka. Seega esmalt tuleb meil mõlemal õppida arutlema ka ebamugavatel teemadel ja tegema seda mitte vihast või emotsioonidest kantuna.”

See oleks tema hinnangul pikk samm n-ö post-kommunistlikust traumast ülesaamisel. Tema sõnul on oluline ka kodanikuhariduse lünkade täitmine kõige üldisemalt, sest Eestis pole palju inimesi, kes mõistavad inimõiguste olemust.

Esiteks tuleks Sepa sõnul võtta Eestis vastu partnerlusseadus, mis aitaks lahendada kõigi seniste paaride esmased vastastikused tsiviilõiguslikud kohustused, s.h. samasoolistel paaridel. Teiseks tuleks tema hinnangul viia perekonnaseaduses mõiste “perekond” kooskõlla muude õigusnormide ja reaalse eluga nii, et kaitstud saaks ka need sajad tuhanded pered, kes ei vasta traditsioonilise tuumikpere mõistele mehest ja naisest.


Tags assigned to this article:
Evelyn Sepp

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service