Reisi Eestis: Marimetsa matkarada + FOTOD!

Reisi Eestis: Marimetsa matkarada + FOTOD!

OHMYGOSSIP – Põhjaliku uuenduskuuri läbinud Marimetsa matkarada on taas kujunemas lühimatkade-loodusjalutuskäikude meelissihtkohaks.

Läänemaal Risti lähedal paiknev Marimetsa matkarada oli vahepeal pikalt suletud, ent nüüd on rada avatud ning pakub kauneid loodusvaateid kui põnevaid avastusi. Raja esimesed kilomeetrid ei pruugi kõige värvikamatena tunduda – tee viib läbi võsa, üle heinamaa ning põlismetsa alla. Värskust lisavad teele jäävad ajaloolised lubjaaugud, mille juures infotahvel lubjapõletamise ajaloost. Samuti on kohe raja kõrval mägralinnak ehk mägrapere urg. Jälgede järgi võib küll aimata, et mägrad liigse liikluse tõttu parema kinnisvara kasuks otsustanud, ent kuna metsaalune kaugemal samuti urgusid täis, siis küllap mõni sügavamalt loomahuviline mäkrasid ka askeldamas märgata võib. Kuigi jah – mägrad eelistavad tegutseda pigem õhtuhämaras.

Tegelikult saabki kõige kaunimad vaated Marimetsa matkarajal just päikeseloojangu paiku. Kui rada lõpuks metsast välja jõuab, ootab ees pea noolsirge laudtee üle raba. Astud ja astud seda mööda, vahepeal infotahvleid uudistades ning sooavarusi imetledes, mõnus loojangupäike palgeid paitamas. Kuni viimaks ees veesilmad vilguvad ning tee rabalaugaste juures lõppeb.

Romantikutele on lauka kallastel platvorm koos pinkidega, kus loojanguvaateid nautida. Kahju on vaid sellest, et kui varem asus samas ka vaatetorn, mille tipust võis jälgida loojangut ning päikesekiirte veiklemist arvukatel laugastel, siis uue raja tegemisega vaatetorni ei taastatud. Ent mõnus ja meeldiv on seal ikkagi istuda, kuni udu vaikselt laugastele rullub ning aeg tagasi sammuma hakata. Kes aga oma jalutuskäiguga suisa öö peale jääb, ärgu imestagu, kui kauguses huntide ulgumist kuulda võib – sest Marimetsa kant on üks nende liikumisteid.

Marimetsa raba koordinaadid: 58.963967,24.065659

 

Marimetsa matkarada
Marimetsa matkarada
Marimetsa matkarada
Marimetsa matkarada
Marimetsa matkarada
Marimetsa matkarada
Marimetsa matkarada
Marimetsa matkarada

Fotode autor: Marko Kaldur

Reisiajakirjanik Marko Kaldur tutvustab OHMYGOSSIP´i rubriigis #ReisiEestis vaatamisväärsusi ja tegevusi, mida Eestis nautida; paikasid, kus aega veeta; kultuuri- ja maitseelamusi eri valdkondadest. Võta ette meeleolukas reis mööda Eestit ning külasta neid kohti, mis huvi pakuvad või meelde jäävad! Soovid koos Markoga Eestis matkata, giiditeenust või häid nõuandeid Eestis rändamiseks? Siis kirjuta info@avastaeesti.ee ning avasta Eesti Facebookis www.facebook.com/avastaeesti ja Instagramis www.instagram.com/avastaeesti.

Vaata ka:
Reisi Eestis: Postitee + FOTOD!
Reisi Eestis: 8 põhjust Hiiumaa Eiffeli torni tõusmiseks + FOTOD!
Reisi Eestis: Türi-Tamsalu 65-kilomeetrine matkatee + FOTOD!
Reisi Eestis: Ruunaraipe luited Soomaa rahvuspargis + FOTOD!
Reisi Eestis: 8 põnevat fakti Kotka matkaraja kohta + FOTOD!
Reisi Eestis: 8 põhjust suvisel Soomaal kanuutamiseks + FOTOD!
Reisi Eestis: 8 põhjust Eestis reisimiseks
Reisi Eestis: 8 põhjust Matsirannas peesitamiseksReklaam:
Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service