Reklaam:Ithaka Maria: Pisikesest peale olen emadepäeval hommikuti emale laulnud ja laua katnud

Armastatud saatejuht ja laulja Ithaka Maria Rahula räägib, et kui kõik lapsed oleksid nagu tema tütar, siis võiks neid lausa kolm või neli olla. “Mul on koguaeg beebiisu! Tuleb seda taltsutada – pisikestest imedest saavad ju suured,” räägib Ithaka Maria Gossip.ee-le.

Täna on käes emadepäev. Mida teile see päev tähendab? Kas teil on selle päevaga seoses välja kujunenud ka mõni kindel rutiin?
Suhtleme emaga väga tihti ja sageli käin tema juures lõunal või õhtustame ühes kogu perega. Emadepäeva tähistame samuti piduliku koosviibimisega. Püüan talle selle päeva puhul võibolla rohkem meeldida! Pisikesest peale olen siis hommikuti laulnud, laua katnud ja torti teinud, pannud selga tema lemmikkleidi jne. Jätkan seda tradistsiooni.

Teadagi on emad õnnelikud, kui nende lapsed on tublid ja terved. Mis on aga need igapäevased asjad, mis teid oma last nähes rõõmustavad?

Oma tütre juures rõõmustab mind kõik – olen õnnelik, et ta mind enda emaks on valinud!

Kas olete kunagi tundnud, et lapse pärast olete mõnest asjast pidanud loobuma? (näiteks mõnest oma suurest unistusest,…)
Ei.

Mida teie arvate palju räägitud “Lasteaia” teemast? On see teie jaoks teema?
Lasteaias käimise võimalus peaks olema küll igal lapsel. Mitte ainult selleks, et tibud kuhugi hoiule viia, vaid niisugune omavanuste sotsiaalne keskkond on samuti väga oluline nende arengule ja suhtlemisele. Sipsiku lasteaiaga jäi meie pere väga rahule – seal on kena ja ettevõtlik juhataja, lahked õpetajad, Vega tundis end seal samuti kindlalt. Meie peres on lasteaed aga sedapuhku möödas, sel kevadel lõpetab tütar esimese klassi.

Kas olete mõelnud ka järgmise beebi peale?

Olen mõelnud, et kui nad oleksid sellised, nagu mu tütar, siis võiks neid tulla kohe kolm või neli. Mul on koguaeg beebiisu! Tuleb seda taltsutada – pisikestest imedest saavad ju suured!

Rahvusvaheline organisatsioon “Päästke Lapsed” avaldas 11. korda maailma emade ja laste heaolu aruande,mis põhineb naiste ja laste tervise ning heaolu näitajatel, kus Eesti pälvis 17. koha. Mida teie arvate – kas Eestis ema olla on hea, lihtne?
Emadus pole ei koorem, amet ega mingi võistlus – ema tähendus on püha ja hindamatu nii lapsele, emale endale – kõigile. See, kui hea emal on olla, ei sõltu niivõrd riigist, seda mõjutava väga paljud asjad: kuidas on ema tervis; kas isa on samuti pühendunud; kas pere on koos; kas ollakse rahul oma tööga; palju jääb selle kõrvalt aega lastele; milline oli EMA ema?

Ithaka Maria tegemistel saate silma peal hoida, tema MySpace lehel: SIIN


Tags assigned to this article:
Ithaka Maria Rahula

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service