Reklaam:Kati Murutar Gossip.ee-le: Loen nii Piiblit kui ka Koraani – märgid on kõikjal – tuleb Jumalat usaldada ja ennast juhtida lasta

Ajakirjanik, kirjanik ning viie lapse ema Kati Murutar, ehk Soone Saara, saab vastused pühakirjast. “Samavõrd vaatan mõnikord, kui on tulemas raju päev, Piiblisse – aga ka Koraani – avan selle juhuslikust kohast. Ja seal ON vastus. Alati. Tuleb Jumalat usaldada ja ennast juhtida lasta – siis on sõnum nii horoskoobis kui juhuslikult avatud pühakirjas,” räägib Kati Gossip.ee-le, et märke tuleb märgata ja et märgid on kõikjal.

Mis tähtkujust te olete?
Jäär. Olen sündinud Jäära tähtkuju nii jõulises alguspunktis, et see võimendab kõik jääralikud omadused taevasse. Arvutiguru Veiko Tamm  arvutas selle sünnimajanduse – 21.märts 1967 kell 9.30 – kord ülikooli ajal välja ning tulemus oli krehvtine. 21. märts on tamme puu,  digitalise lille ja aasta alguse – nii orientaalse, astronoomilise kui astroloogilise – päev.

Kas üldse või kui palju tähtkuju iseloomustus klapib teie iseloomuga?
Ikka üliväga. Kusjuures tõusumärk Skorpion on mulle kui sulgematu suuga aja/kirjanikule lisanud kõik selle terava ja raudloogilise, mis Jääral puudu oleks.

Kas te olete astroloogia vastu ka suuremat huvi tundnud, uurinud näiteks  enda astroloogilist kaarti, lugenud vastavat kirjandust vms.?
Ikka. Linda Goodmani raamat on väga hea lugemine. Pauksoneid lugesin esimestel aastatel. Praegu armastan ajakirjas Naised olevat Avesta  kalendrit. See on ürgne ja iidne ja müstiline ja asjalik – kõik ühe korraga.

Kas ja kui palju te tähemärkidesse ja horoskoopidesse üldse usute?
Samavõrd vaatan mõnikord, kui on tulemas raju päev, Piiblisse – aga ka Koraani – avan selle juhuslikust kohast. Ja seal ON vastus. Alati. Tuleb Jumalat usaldada ja ennast juhtida lasta – siis on sõnum nii horoskoobis kui juhuslikult avatud pühakirjas. Igas muus nähtuses on samuti Märk – kui tahad, et Isa saaks sulle nõu anda ja sind kättpidi õrnalt su õiget teed pidi juhatada.

Kas loete näiteks lehesabadest päevaennustusi, uurite naisteajakirjadest suhtehoroskoope, enne suuremaid ettevõtmisi vaatate taevamärke jne?

Ma ei loe ajalehti. Piirdun raadios-teles kuuldava hommikuse tutvustusega. Aeg on piiratud ja meeled õrnad – ehkki ma kirjutan  ajalehtedesse-kirjadesse-portaalidesse, ei ole ma ise nende sihtgrupp, oo paradoksi. Jah, ma tean, kes on tegelased ja mis on teemad – aga ma lasen neid läbi pindmise profitasandi, mitte silmade ja südame.

Kuidas klapib teie tähtkuju teie lähedaste tähemärkidega?
Ma ei usu, et Jäär üldse kedagi õnnelikuks teeb. Veevalajast tütar – mu parim sõber – lülib samuti aegajalt ära. Ja see on juba näitaja. Kui teagi siibrisse viskab, siis järelikult mu kõrval kerge ei ole. Aga muud valikut pole. Ma ei saa oma missiooni täitmata jätta – selle ränga koorma vedajana kipun jah kohati üle sõitma nii endast kui teistest,  kelle nimel see kõik.

On teil mõni eluline näide stiilis “täpselt nagu horoskoobis!”

Meil on Scarlett O’Haraga sügav hingesugulus. Mõned teekaaslased kutsuvadki mind tema nimega – ehkki ma ise eelistan end oma uue talu ja rabi Benjamin pandud pühakunime järgi kutsuda Soone Saaraks.

On minugi elus küll olnud neid külgkardinatest kleidi õmblemise, näljasena enese lille löömise ning saekaatri käivitamise ja sinna vangide palkamise episoode. Piltlikult öeldes. Meiesugused põlevad lihtsa ja loogilise, kõrge ja tulemusliku leegiga. Armastame oma lähedasi – aga kõrvetame neid iga päev.

Mida arvate ennustajatest?

Mu sõbranna Eha Fjodorova, kellega koos raamatu “Egiptuse Eha” koostasime, on üks nendest, kes telefonil 90050** kaarte paneb. Ta on  mulle ja lastele väga kallis. Ah, mis ennustajatest me räägime – tõelised teadjanaised tõlgivad inimestele neid ennast. Kallis teekaaslane Luule Viilma on aegade lõpuni mu kõrval. Mu südame lähiringis on mitmeid sama kaliibri suurvaime.

Kas olete ise kunagi nende juures käinud?

Võimsaim kogemus on kirjas raamatus “Džungliseaduste vangid” – Lille Lindmäe viis mu jalutama mu enese elunditesse, kohtusin oma enese  vaimolendi, kaitseinglite ja ka haigustega. See oli võrratu kogemus. Võrreldamatu. Hindamatu. Kui aeg on küps, tuleb seda värskendada.

Kas usute saatusesse, ettemääratusse, mingisse kõrgemasse jõusse, mõni usub ingleid mõni Jumalat, mida-keda teie?
Me kõik oleme Armastuse lapsed. Pole tähtsust, kas keegi nimetab suurt valgust, püha armastuse tuuma Jehoovaks või Allahiks, Suureks Vaimuks või Taeva-Isa ja Taeva-Ema abieluks Taara-usuliste moodi.

Olete te kunagi tundnud, et teil on erilisi võimeid?
Enam mitte. Mis veel mõne aja eest tundus “eriline”, see on nüüd loomulik ja ainumõeldav. Selgeltnägemise, ravijavõimete ja prohvetlusega  pole enam vähimatki põhjust kiidelda – need oskused ja anded on kuulmise-nägemise-kõnega üsna sama loomulikeks muutumas. Vahetame koos oma planeediga dimensiooni, võnkesagedust – ja üleloomulikust saab loomulik.

Kas te olete tundnud mõnda sündmust ette, saanud telefonikõne kelleltki, kelle peale just mõtlesite, tajute vaime jne?
Mu raamatud on prohveteeringuid täis. Ma kohtun iga päev nähtamatute teekaaslastega. Ma tean alati, kes helistab ja mida rääkima hakkab. Sedagi tean, miks just Sina just nüüd need küsimused mulle esitasid.

Soone Saara on rääkinud. Aamen.

 

Loe lisaks:
JÄÄR e. Aries (21. märts – 20. aprill)

Jäär on sodiaagi esimene märk. Ta sümboliseerib sündi, nagu Kalade märk sümboliseerib surma ja teadlikkust hinge igavesest eksistentsist. Kuid Jäär on teadlik vaid iseenda olemasolust. Esmatähtsad on tema isiklikud vajadused. Kui Jäärale kargab pähe mõni idee või tekib vajadus oma südant puistata, siis võib ta teile ilma vähemagi piinlikkusetundeta kas või kell neli öösel helistada. Seejuures ei suuda ta mõista, miks te ärkvel ei ole ja ei taha teda kuulata.Tema ju ei maga! Ta on meelsasti nõus teile kinkima oma naeratusi ja osutama teile teisigi teeneid, kui olete nõus rahuldama tema vajadusi.

Jääras pole kübetki kavalust, ja selliseks jääb ta elu lõpuni. Ta usub kõike kogu südamest. Ta komistab ja kukub, ajab ennast püsti ja proovib uuesti. Jäär usub homsesse ja oskab unistada, kuid valetamisega ei saa ta eriti hakkama. Jäära pilk rändab mööda tuba harva närviliselt ringi. Kui ta oma silmad teist ära pöörab, pole ta teiega vestlemisest enam huvitatud.

Jäär eelistab kas töötada omaette või olla ametis, kus saab olla liidripositsioonil. Kindlaks Jäära tundemärgiks on ka pillav suuremeelsus ja vabameelne suhtumine nii aja kasutamisse kui ka materjaalsetesse asjadesse. Jäära tähtkuju all sündinutest võivad saada head arstid, eriti kirurgid. Head väejuhid ja ajakirjanikud. Võivad töötada edukalt administraatoritena ja riigimeestena, kuid sealjuures segab neid despootlikkus ja diplomaatilise ande puudumine. Selle tähtkuju all sündinud naised omandavad peaaegu alati kindla elukutse, mis on tihti meeste eriala. Perekonnas on nad oma meestele diktaatoreiks ja tahavad mängida peaosa.

Jä&
auml;ra tähtkuju all sündinud on tugeva iseloomuga, võimukad ja teotahtelised inimesed. Nad tahavad edasi jõuda, eesotsas sammuda, juhtida ja juhatada teisi. Kuid selle tähtkuju all sündinud kalduvad tihti liialdustesse, kuid tegutsevad impulsiivselt. Nad on teadlikud oma isiksuse väärtuses ja loodud rändajaiks, teiste julgustajateks. Kuid puudu tuleb püsivusest ja see teeb nad kärsituiks. Selle tähtkuju all sündinud ei lase ennast kergesti juhtida, kuid kui teine on tugevam, mängivad nad silmakirjalikult teist osa, kuigi seda hea meelega ei tee. Puudub täielikult anne diplomaatiaks. Pea on alati täis plaane ja mõtteid, kuid täide saadavad neist väheseid liigse kärsituse ja püsimatuse tõttu. Headeks omadusteks on julgus, ka hulljulgus, rüütellikkus, uhkus, vabadusearmastus. Kiire reaktsiooniga.

Vaatamata tervele välimusele, on Jäära tähtkuju all sündinutel alati nõrk närvisüsteem. Neil on elus vahelduv õnn. Nad on elus väga armukadedad ja olenevalt sellest on nende armuelu intensiivne, kuid suhteid pidada on keerukas. Meestel, kes on sündinud Jäära tähtkuju all, on edu naiste juures, kuid reeglina on nad halvad perekonnainimesed. On tihti rohmakad ja jämedad. Kui aga abielu partner on küllalt tark ja diplomaatiline, võib hiljem kooselu kulgeda isegi hästi.

Tänu oma jõulisele optimismile langeb Jäär nagu teiste tulemärkide esindajad Lõvi ja Amburgi harva krooniliste ja pikalt kestvate haiguste ohvriks. Tulemärgid on aga rohkem vastuvõtlikud tormiliselt kulgevatele haigustele, nagu kõrge palavik, äge nakkus, rabandus, kõrge vererõhk jms. 

Jäär ei ole õel. Ta ainult usub siiralt, et oskab kõike teistest paremini teha. Oma loomuse tõttu ei suuda ta passiivseks kõrvaltvaatajaks jääda, kui näeb kedagi kobamisi ja komistades oma eesmärgi poole liikumas. Laske tal valida raha ja kuulsuse vahel, ning ta valib alati viimase. Ta on küll rahast huvitatud täpselt sama palju kui iga teinegi, kuid aust ja kuulsusest on ta huvitatud mõne pügala jagu rohkem. Jääral on kombeks isepäiselt äkkotsuseid vastu võtta. Jäära vihahoog võib olla küll kõuekärgatusena vali, kuid enne kui te taibatagi jõuate, särab ta taas naerda.

Jääral on sedavõrd suur veenmisjõud, et rahva ees esinedes kütab ta ülesse lisaks rahvale ka enda ja paneb nii enda kui teised oma sõnu kahtlematult uskuma. Võite kohata mõnda üksikut Jäära, kes on häbelik, kuid te ei kohta iialgi Jäära, kes on ebakindel oma eesmärgis ja ei tea, mida ta tahab.

Õnnenumbrid: 1, 10, 19, 28, 37, 46, 55
Värv: Punane
Mõjutav planeet: Marss
Element: Tuli
Õnnepäev: Teisipäev
Õnnekivi: Rubiin, teemant
Metall: Raud
Lilled / taimed: Kurereha, kuslapuu

Kuulsad Jäärad läbi ajaloo:
Dean Acheson, Otto von Bismarck, Marlon Brando, Charles Chaplin, Ilka Chase, Julie Christie, Joan Crawford, Bette Davis, Thomas Dewey, Bernard Gimbel, Harry Houdini, Henry James, Thomas Jefferson, George Jessel, Nikita Hru?t?ov, Clare Boothe Luce, Henry Luce, Eugene McCarthy, Andrew Mellon, J.P. Morgan, Wayne Newton, Lily Pons, Joseph Pulitzer, Simone Signoret, Harold Stassen, Leopold Stokowski, Gloria Swanson, Lowell Thomas, Arturo Toscanini, Peter Ustinov, Vincent Van Gogh, Werner von Braun, Tennessee Williams jne


Tags assigned to this article:
JäärKati Murutarrubriik "Horoskoop"Soone Saara

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service