Reklaam:USA uuring: Ligi 40 protsenti lastest on rasvunud

USAs mustanahaliste linnalastega tehtud uuring näitab, et paljud neist alahindavad oma kehakaalu.

Uuritud lastest olid ülekaalulised või rasvunud tervelt 40 protsenti, kellest 27 protsenti hindas oma kaalu tegelikust väiksemaks, kirjutab Reuters ja vahendab Tarbija24.

Samuti selgus, et lapsed, kes enda sõnul kaalust alla võtta üritasid, ei söönud teistest tervislikumalt ega liikunud rohkem. Uuringus osales 448 last, kes õppisid 5.-8. klassis ja olid keskmiselt 12-aastased. Neist 40 protsenti kaalusid rohkem, kui normaalne pikkuse ja kaalu suhe ehk kehamassiindeks ette näeb. Ometi arvas 27 protsenti ülekaalulistest lastest, et on normaal- või koguni alakaalus.

24 protsenti lastest polnud oma kaaluga rahul, kusjuures tüdrukute seas oli rahulolematuid poole rohkem. 43 protsenti lastest ütles, et üritab kaalust alla võtta, kuid uurimisrühm ei leidnud nende menüüd analüüsides, et nad rohkem juurvilja sööksid või liiguksid.

“Tegelikult veetsid poisid, kes ütlesid, et püüavad kaalust alla võtta, teleri ees rohkem aega kui need, kes seda teha ei üritanud,” sõnas uurimisrühma juhtinud doktor Youfa Wang Baltimore’is asuvast John Hopkinsi ülikoolist.


Tags assigned to this article:
Youfa Wang

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service