Reklaam:Tuuli Roosma Gossip.ee-le: “Iga ema saab olla täpselt nii õnnelik kui on tema kõige õnnetum laps”

Tuntud teleprodutsent ning armastatud saatejuht Tuuli Roosma, kes eelmisel jaanuaril sai koos elukaaslase, režisöör Arbo Tammiksaarega, kaksikute emaks, räägib Gossip.ee-le, et ta ei tunne, et oleks pidanud laste nimel millestki loobuma, pigem vastupidi. “Praegusest vaatevinklist vaadates on kõik see, millest peaks nö ?laste pärast loobuma?, täielikult asendustegevus,” räägib Tuuli.

Peagi on käes emadepäev. Mida teile see päev tähendab? Kas teil on selle päevaga seoses välja kujunenud ka mõni kindel rutiin?
Ma arvasin ekslikult, et emadepäev oli eelmisel pühapäeval. Mingil ajal hakkas selgeks saama, et ega lilli ja õnnesoove oodata ei ole. Tegin siis ise kohvilaua, noppisin aiast õied ja soovisin oma mehele, kes on olnud terve selle aasta jooksul sama hea ja hoolitsev ema kui mina, palju õnne emadepäevaks. See tema jaoks piinlik seik tegi meile mõlemale palju nalja. Päeva peale muidugi selgus, et isa pole veel emadepäeva unustada jõudnud, sest emadepäev pole veel käeski. Seega märkisime kalendrisse uue liikuva püha esimesele maikuu pühapäevale ?”kanaemadepäev”. Keda sel päeval õnnitletakse, selgub aasta jooksul tehtud kanaemalike tegude arvestuses.

Kas olete kunagi tundnud, et laste pärast olete mõnest asjast pidanud loobuma? (näiteks mõnest oma suurest unistusest,…)
Praegusest vaatevinklist vaadates on kõik see, millest peaks nö ?laste pärast loobuma?, täielikult asendustegevus.

Rahvusvaheline organisatsioon “Päästke Lapsed” avaldas 11. korda maailma emade ja laste heaolu aruande, mis põhineb naiste ja laste tervise ning heaolu näitajatel, kus Eesti pälvis 17. koha. Mida teie arvate – kas Eestis ema olla on hea, lihtne?

Iga ema saab olla täpselt nii õnnelik kui on tema kõige õnnetum laps. Liiga paljud lapsed elavad Eestis ilma isata, liiga paljud lapsed näevad koduvägivalda, liiga paljud lapsed elavad allpool vaesuspiiri. Ma arvan, et nende laste emadel, kes eelnimetatuga kokku puutuvad, ei ole ülearu hea ema olla. Ülejäänutel on Eestis ema olla kindlasti kõige parem.


Tags assigned to this article:
Arbo TammiksaarTuuli Roosma

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service