Reklaam:Tartu kesklinnas pakutakse tasuta kunstikrunte – 23. aprillil kell 16-19 muutub Küüni tänav kunstitänavaks!

23. aprillil kell 16-19 muutub Küüni tänav kunstitänavaks. Linnavalitsus pakub linnarahvale võimaluse Küüni tänava remondi eel end loominguliselt välja elada – teha grafitit ja asfaldijoonistusi või kirjutada tänavale luuletusi ja häid soove.

Abilinnapea Margus Hansoni sõnul tuli idee pakkuda tartlastele võimalust Tartu kesklinnas joonistada või luuletuste või muude sündsate tekstide abil end väljendada Küüni tänava suvist remonti planeerides. “Tavapäraselt ei ole meil ju võimalik pakkuda nii suurt lõuendit tänavakunsti tegemiseks. Kuna need tööd jäävad mõneks ajaks Tartu kesklinna, peaksid need linnarahvale silmailu ja esteetilist naudingut pakkuma,” lisas Hanson.

Loominguliseks tegevuseks saab kasutada Küüni tänavat Poe tänavast Uueturu tänavani. Korraldajad jagavad igale registreerunudm meeskonnale või üksikisikule kunstikrundi, kuhu saab joonistada, teha grafitit, kirjutada luuletusi või väljendada end muul moel. Korraldajate poolt joonistatakse Küüni tänavale ka heade soovide puu, kuhu kõik möödakäijad saavad kirjutada häid soove teistele tartlastele! Samuti kaunistatakse osa tänavast pidupäevapitsiga, mida mööda on inimestel uhkem kõndida. Väike, kriidiga joonistamise ala on planeeritud ka pisematele tartlastele.

Kõikide osalejate vahel loositakse välja auhinnad. Kunstikrundi soovijatel palume registreeruda hiljemalt 22. aprillil kell 12 e-posti aadressil Kristel.Altosaar@raad.tartu.ee. Registreerudes palume saata ka oma idee kirjeldus. Osalejad peavad ise kaasa võtma töövahendid ja värvid
(nt kiiresti kuivav spray vmt)

Üritus on loominguliseks avapauguks tudengipäevadele ja lastekaitsepäeva üritusele, mis kannab pealkirja “Linn täis loomingut!”

Üritus toimub Tartu Linnavalitsuse, Lille Maja, Pierre’i kohviku, Kino OÜ, AS K&H, Tööstusvärvid OÜ, Vennad Ehitus OÜ, Anne Noortekeskus, MTÜ NMK Rockdown, Püssirohukeldri ja Zum-Zumi koostöös.

Küüni tänava remont algab 3. mail 2010 ja uue kuue saab Küüni tänav Poe tänavast kuni Riia maanteeni.

Lisainfo: kultuuriosakonna noorsooteenistuse juhataja Kristel Altosaar, tel. 736 1363, 5300 1841, Kristel.Altosaar@raad.tartu.ee; abilinnapea Margus Hanson, tel 736 1224, 503 7229.


Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service