Reklaam:Kellele kuulub Anna-Maria Galojani süda?

Kaunis poliitik Anna-Maria Galojan saabus just Tenerifelt ning rääkis, milline on õige puhkus, milline on õige mees, kellele kuulub tema süda ning mida ta arvab ühiskonna survet teatud vanuses lapsi saada. “Kindlasti tuleb nii pere kui lapsed. Emaks olemine on naise üheks suurimaks ja olulisemaks väljakutseks,” rääkis Galojan Gossip.ee-le diplomaatilise osavusega oma seisukohtadest ja tunnetest, andmata konkreetseid ja üheseid vastuseid.

Kui tihti käite reisimas? Kus armastate käia?
Kõik on suhteline, oleneb kas tihti tähendab üle poole aastast veetmist välismaal või tihti on paar korda aastas. Ka mu reiside eesmärgid jagunevad: töö-; puhkuse- ja kultuurreisideks. Tore, kui neid eesmärke saab ühendada. Kuna minu suurimateks tööreiside sihtkohtadeks on põhiliselt London ja Riia, siis puhkuse reiside puhul geograafia on väga lai, Aafrikast Ladina- ja Lõuna-Ameerikani, Euroopast Aasiani…  Lähima poole aasta jaoks on ees ootel nii mõnigi huvitav reisi sihtkoht.

Milline on teie jaoks tõeline puhkus?
Minu jaoks puhkus alati ei tähenda reisi nagu reiski ei pruugi tähendada ilmtingimata puhkust. Tõeline puhkus võib olla nii nädalavahetus hea raamatu seltsis, enda valmistatud õhtusöök kallitele inimestele, kinoskäik sõpradega või hoopis mõne kvaliteet jalgpallimängu vaatamine. Loomulikult ka puhkusereisidel on minu elus väärikas koht.

Saabusite just Tenerifelt?
Igavese kevade saarel oli üks tõeline nädalane puhkus. Puhkus eelkõige internetist, mida pole juhtunud nii pikalt (7 päeva jooksul) üle kümne aasta. Arvuti oli kaasas, aga tahtejõud mitte segada oma puhkust oli tugevam.

Millised plaanid on teil lähiajaks töises plaanis?
Kuigi nii mõnedki tööandjad asuvad teistes Euroopa pealinnades, interaktiivse ajastu hea interneti ja telefoniühendus võimaldavad rahuliku südamega teha tööd ka Eestis. Tööreisid viivad ikka udusele Albionile. Aprillis leiab Londoni Pushkini majas aset Eestist pärit suur heategevuslik ikoonide näituse avamine.

Teid on pandud paari paljude tuntud inimestega kuni Edgar Savisaareni välja. Kellele kuulub tegelikult teie süda?

Antud teemal on nii palju spekuleeritud, et see on muutunud magedaks. Loodan, et panen oma praeguse vastusega absurdsetele väidetele ja kahtlustele punkti. Ma pole „metsast välja karanud“ pillimängija ega kaughüppaja ja ei vaja kellegi patronaaži ega seostamist. Kogu oma austusega meelelahutusmaailma vastu, minu jätkuvad kraadiõpingud (lõpetanud TÜ politoloogia BA, Eesti Diplomaatide Kooli ja TÜ rahvusvaheliste suhte teadusmagister lõpusirgel), töö ja tegevus on hoopis teised, siiski pole ma klouness. Minu süda kuulub minu kallitele lähedastele inimestele, kes on armastatud, hoitud ja kaitstud.

Kas te tunnete ühiskonna survet, et teatud vanuses peaks justkui juba lapsed ja pere olema?

Kindlasti tuleb nii pere kui lapsed. Emaks olemine on naise üheks suurimaks ja olulisemaks väljakutseks. Kaldun toetama brittide arvamust, et ka poliitikas peaksid olema inimesed, kellel on vähemalt üks laps. Lapsevanem tahab oma lapsele kõige paremat. See võibki olla kõige määravam, miks Eesti saadik Euroopa Parlamendis tahaks anda endast maksimumi, sest sellest sõltub ta laste ja lastelaste tulevik ning heaolu. Paraku on nii, et ainult välis- ja julgeolekupoliitika teemade tundmisest jääb väheks, mõistmaks, mida meie riik vajab, et ta oleks tõsiseltvõetav ka järgmiste põlvkondade jaoks. Kusjuures siin ei ole tähtsad inimese poliitilised vaated – lapsevanema mure ja vastutus pisipere eest sellest ei sõltu.

Milline on teie ideaalne mees?

Ka sellele küsimusele olen korduvalt vastanud, kuid vastan jälle ja uuesti samamoodi, kui räägitakse, et dzentelmenid eelistavad blondiine, siis mina eelistan hoopis dzentelmene, tingimusel, et neil on terav mõistus ja hea huumorimeel.

Mida mees peaks-võiks naisele võimaldama?
Tunda ennast leedina.

Kuidas suhtute meeste ja naiste vanusevahesse? Kui suur vanusevahe on suur ja milline vanusevahe on veel ok?
Ei kipu ületähtsustama vanusevahe olemasolu või selle puudumist. Palju olulisemad on ühised väärtused ja eesmärgid. Minu arvates ühe õige paari võib nimetada „dream team-iks“.


Tags assigned to this article:
Anna-Maria Galojan

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service