Reklaam:Sven Sakkov: Luureinfot saadakse suuresti veebist

Erinevalt enamikust teistest Eesti riigiasutustest puutuvad pea kõik kaitseministeeriumi töötajad igapäevaselt kokku nii Eesti kui ka meie partnerriikide salastatud teabega. Seetõttu pole nii meie kui ka julgeolekuasutuste hinnangul mõistlik kodulehel kuvada kõikide kaitseministeeriumi töötajate nimesid, ametinimetusi ja detailsed ametijuhendeid. See muudaks vaid lihtsamaks nende inimeste elu, kelle eesmärgiks on saada ligi meie ja meie liitlaste saladustele, et neid siis kurjasti ära kasutada, kirjutab Sven Sakkov Delfi arvamusrubriigis.

Meeldib meile see või mitte, aga paraku tunnevad võõrriikide eriteenistused kõrgendatud huvi nii Eesti kui ka meie liitlaste vastu. Ning teada-tuntud fakt on ka see, et kõikide riikide eriteenistused ammutavad suure osa oma infost just avalikest allikatest, sh veebisaitidelt. Need plaanitavad seadusemuudatused kaitseksid mitte ainult ametnikke, vaid kogu Eesti riigi julgeolekut laiemalt.

Praeguse avaliku teabe seaduse ühel loojal Ivar Tallol on kahtlemata õigus, öeldes, et 99 protsenti inimestest ei kuritarvita ministeeriumi ametnike kontakte. Mina suurendaks selle protsendi isegi 99,99-ni. Plaanitavad seadusemuudatused raskendaksid just selle pahatahtliku 0,01 protsendi elu ning oleksid minu hinnangul mõistlikuks kompromissiks meie kõigi julgeoleku ja riigi avatuse vahel.

 

Refereeritud artikli täisteksti loe Delfist


Tags assigned to this article:
Sven Sakkov

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service