Reklaam:Kes on Kuldnõel 2009 kandidaadid?

Eesti moeauhinna Kuldnõela kandidaatideks on 2009. aastal kohalikku moemaailma kõige rohkem mõjutanud disainerid: Triinu Pungits, Eve Hanson, Tiiu Roosma ja Mariana Kolesnik koos Kirill Safonoviga. Kuldnõela võitja kuulutatakse välja 5. märtsil Viru Keskuses.

Kuldnõela žürii koosseisu kuuluvad käesoleval aastal Eesti Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi, ajakirja Marie Claire peatoimetaja Anu Merila (pildil), Eesti Päevalehe disainitoimetaja Tanel Veenre, Tallinna Kaubamaja loovjuht Kristina Herodes ja EKA moeosakonna õppejõud Jüri Siim.

Žürii esimehe Signe Kivi sõnul on 2009. aasta mõjunud kohalike moeloojate loovusele erakordselt ergastavalt. Puri on uhkelt mastis ateljeekunstnikel, kes ei kohku tagasi suurejooneliste kollektsioonide ja hullumeelsete ideede ees, ent vaikselt on kasvamas ka väiksemate kollektsioonide tegijate jõud.

Zürii iseloomustas kandidaate järgmiselt:

Eve Hanson – Ivo Nikkolo
Ivo Nikkolo on kuulsaim Eesti moekaubamärk, ning Eve Hansonil on õnnestunud proffide pärusmaad imekombel avardada ja ka geograafiliselt laiendada. Eve Hanson on kindlasti üks Eesti paremaid ja edukamaid disainereid. Haruldane segu maksimalismist, kompromissitust esteetikast ja erakordsest tundlikkusest on andnud Ivo Nikkolo kaubamärgile täiesti uue hingamise.

Triinu Pungits
Triinu Pungits on puhas kunstnik – suurejoonelise ja suurepärase fantaasiamaailma ning tugeva ja originaalse disainiga silmatorkavalt andekas noor moelooja. Ta ajab oma asja vaikselt, kuid ääretult veenvalt. Teda ei kohta me seltskonnaajakirjanduse veergudel, ent kui võimsalt kõnekas on see-eest tema looming!

Tiiu Roosma – Bonbon Lingerie
Just nüüd, kui pesu mängib riietuses olulist rolli, on Eestil võimalik esitleda oma edukat ja löövat pesu tootemarki. Kui hea pesudisainer peab olema tehnilisele tugevusele lisaks ka hea psühholoog ja võrgutusteoreetik, siis Tiiu Roosma seda kindlasti ka on. Bonbon Lingerie on suurepärane tõestus sellest, et sihikindlus võib ühe Eesti väikefirma maailma moeturgudele viia. Tiiu Roosma naiselik ja samas pretensioonitu disainikäekiri räägib ilmselgelt rahvusvahelist keelt.

Kirill Safonov ja Mariana Kolesnik – MAKI
Viie aastaga on see pööraselt uperpallitav kaubamärk tõestanud, et tegu on millegi enama kui hetkelise kapriisiga. Slaavilik baroksus segatuna läänemaailma klubitrendidega on leidnud endale tulihingelisi austajaid just nooremas sihtrühmas.

Kuldnõelaga tunnustatakse Eesti parimaid moedisainereid 1997. aastast, käesoleval aastal väljaantav Kuldnõel on juba kaheteistkümnes. Žürii poolt väljavalitud moedisainerid esitlevad oma värskeimat loomingut FIBITi raames toimuval Kuldnõela pidulikul galal 5. märtsil 2010 Viru Keskuse aatriumis.Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service