Reklaam:Eesti lastekodude kasvatajad ühendasid jõud

Möödunud aasta lõpul ühendasid Eesti lastekodude kasvatajad jõud ning asutasid liidu, mille nimeks sai Eesti Asenduskodu Töötajate Liit (EATL). Liidu eesmärk on koondada asenduskodude kasvatajaid ning neid töötajaid, kes soovivad kaasa rääkida lastekodulaste heaolu eest, tulles välja oma mugavustsoonist ja seega laiemalt rakendades oma tugevaid külgi ja potentsiaali.

Üheks sihiks on ka läbi koostöö paremini suunata laste-/ noortekodudes kasvavaid ning nendest lahkuvaid noori, leida võimalusi noorte paremaks, sujuvamaks integreerumiseks ühiskonda, vabastada neid ohvritundest.

Liidu loomise peamiseks ajendiks oli Eestis tegutsevate asenduskodude töötajate, eelkõige kasvatajate kogemuste vahetamise vajadus ja nendevaheline väheselt koordineeritud koostöö. Seniajani on koostöö lastekodude vahel toimunud siiski vaid põhiliselt juhtide tasandil. “Enamasti on meil probleemid ühed ja samad, kuid mingil põhjusel kooperatsioon inimeste vahel, kes otseselt nende noortega tegelevad, puudub”, ütleb asutajaliige Meelis Kukk. EATL asutajaliikmete hinnangul on ühistegevus teiste asenduskodu kasvatajate vahel vajalik paremate võimaluste ja ideede ellu rakendamiseks ja parema koostöövõrgustiku arendamiseks Eestis, mis võiks aidata kaasa meie ellu astuvate noorte konkurentsivõimelisusele ning neid ehk ka paremini ette valmistada nende iseseisvaks eluks.

EATL on seadnud endale eesmärgiks asenduskodu töötajate ühiste seisukohtade väljakujundamise, et olla ühine ning ühtne jõud asenduskodu laste elu parandamisel.

Liit kindlasti aitab parandada kontakte erinevate samalaadsete asutuste töötajate vahel; leida optimaalseid ja häid võimalusi ühiste probleemide lahendamiseks; suurendada ühtekuuluvustunnet.

EATL asutaja liige Meelis Kukk on veendunud, et loodud liidust sünnib nii mõnigi idee, mis aitab kaasa Eesti helgemale tulevikule sotsiaalmaastikul. Tema sõnul püüab Liit julgustada oma liikmetel oma mõtteid ellu viima.


Liidu tegevuse eesmärgiks on:

* asenduskodu töötajate (kasvatajate, jm personali) ja nende toetajate ühendamine aktiivseks osalemiseks asenduskodu laste ja noorte probleemide välja selgitamiseks ja lahendamiseks;
* koostöö organiseerimine teiste mittetulundusühingute ja liikumistega Eesti Vabariigis ja väljaspool Eesti Vabariiki;
* kaasabi asenduskodu laste ja noorte töötajate kontaktide loomisel ja arendamisel nii riigisiseselt kui ka teiste riikide samalaadsete organisatsioonidega;
* asenduskodu töötajaile kursuste organiseerimine teoreetiliste ja praktiliste teadmiste omandamiseks.

EATL liikmeks on oodatud Eestis tegutsevate asenduskodude kasvatajad, aga ka need töötajad, kes soovivad anda oma panuse asenduskodudes kasvavate laste ja noorte elutingimuste ning tulevikuvõimaluste parandamiseks.Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service