Reklaam:Värske uurimus: naistel tekib süütunne kergemini kui meestel

Meestel esineb süütunnet harvem kui naistel. Olgu siis tegemist ununenud sünnipäeva või kallima petmisega. Värske uurimus näitab, et mehed muretsevad teistele inimestele haiget tegemise pärast vähem kui naised, vahendab Daily Mail.

Grupp hispaania teadlasi uuris oma uurimustöös kui sageli esines  süütunnet  300-l katseisikul vanuses 15-55. Tegemist oli argipäevaste situatsioonide ja probleemidega. Tulemus näitas, et naised muretsevad selle pärast rohkem, et nad kellelegi haiget ei teeks.

Selgus, et mehed on tunduvalt enesekesksemad. Kõige rohkem süütunnet tekitas neis nimelt see, et nad liiga palju söövad või joovad, mitte aga sellised situatsioonid, mis olid teistega seotud. Naistel esines süütunne ja kahetsus enamasti seoses kellegi teisega, tegemist võis olla näiteks ununenud sünnipäevaga, täitmata lubadusega kedagi aidata või mittesekkumisega, nähes et keegi kannatab või vajab abi.

Teadlased usuvad, et just süütunde puudumine võimaldab meestel, nagu näiteks Tiger Woods´il, krooniliselt truudusetu olla. Kuid, rõhutavad teadlased, asi pole mitte selles, et naised tunneksid liiga palju, vaid selles, et mehed tunnevad liiga vähe. “Naised peavad õppima mitte nii palju muretsema ja meeste empaatiatunnet tuleb tugevamaks muuta,” ütleb Itziar Etxebarria Baski Ülikoolist ajalehele Daily Mail.

Samal ajal refereerib ajaleht üht teist uurimust, mis on tehtud Inglismaal, ning mille kohaselt süütunne võib olla lausa kahjulik. Negatiivsed tunded võivad nõrgestada inimese immuunsüsteemi ja seda isegi sel juhul kui muretsetakse millegi niivõrd banaalse pärast nagu näiteks kuidas läheb lemmiktegelastel lemmikseebikas.


Tags assigned to this article:
Itziar Etxebarriasüütunne

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service