Reklaam:Siim Valmar Kiisler: “Viies ei pruugi jääda viimaseks!”

“Klassiõde alles meenutas mulle, et ma olin keskkoolis öelnud, et mul võiks viis last olla,” räägib regionaalminister Siim Valmar (44) ajakirjale Naisteleht. 20. novembril sündis Siimu ja tema abikaasa Merly (41) viies laps.

“Iga mees peab käima sünnitusel kaasas, siis muutuks tema suhtumine ellu ja naisesse,” räägib kõigi oma viie lapse sünni juures viibinud Siim Valmar. Ta on nõus nendega, et Eesti iibe pärast muret tunnevad: “Kui saaks muuta suhtumist suurde peresse – et kolm, neli, viis last peres oleks paras. Mitte üks-kaks nagu praegu. Kui soovid Eestile kodanikukorras midagi positiivset teha, siis anna üks eestlane juurde.”

Kuigi Siim tõdeb, et laste kasvatamine ja harimine pole odav lõbu, peab ta tähtsamaks, et neist sirguksid iseseisvad ja tublid inimesed. “Kui on suur pere, jagub ju vanematel aega iga lapse jaoks vähem. Nad näevad, et emal-isal pole kogu aeg võimalik nendega tegeleda, nad peavad ise hakkama saama.”

Kiisler räägib ka, et mida rohkem on lapsi, seda vähem on tunne, et neid palju oleks. “Kodus küll pole tunnet, et meil on kole palju lapsi. Juba kahe-kolmega oli ju tunne, et tuba on neid täis. Aga viiega on kummaline see, et kui kas või üks on ära, siis tundub, et maja on nii vaikne.”


Tags assigned to this article:
Siim-Valmar Kiisler

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service