Reklaam:Hanno Pevkur: Tööturul tulevad väga rasked ajad

Sotsiaalminister Hanno Pevkur ütles, et riigi nelja miljardi kroonine abipakett töötuse leevendamiseks kõiki töötuid siiski ei aita. Pevkur ütles Delfile, et nii see kui ka järgmine aasta on tööturul väga rasked.

Teatud liikumist on tööturul siiski märgata, ütles Pevkur. “Kui vaadata statistikat, siis lisandub igal nädalal ligi 2500 uut registreeritud töötut, aga ka arvelt läheb ära igal kuul 1000-1500 töötut.”

Sotsiaalminister ütles, et peamise panuse tööturu taastumiseks saavad anda siiski ettevõtted ja majanduskeskkonna paranemine. “Uute töökohtade loomiseks on riik lihtsustanud märkimisväärselt palgatoetuse saamise tingimusi. Samamoodi on väga mõistlik ettevõtlikumatel küsida riigilt ettevõtluse alustamise toetust, mida alustaval ettevõttel on läbi Töötukassa võimalik küsida kuni 70 000 krooni ja pärast äriga alustamist läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse täiendavalt kuni 100 000 krooni.”

“Plaanis on teises kvartalis avada iseteenindusportaal, mille eesmärgiks on kokku viia tööturu osapooled — portaaliga jõuab töötukassa peamine teenus, töövahendus, tehniliselt kaasaega. Täiendavalt pööratakse tähelepanu neile töötutele, kellel on raske tööd leida. Jätkatakse ka töökohtade loomise ja töölevõtmise toetamist,” ütles Pevkur.

Täpsemalt leiab kogu info Töötukassa kodulehelt www.tootukassa.ee või lühikokkuvõttena ka lehelt http://www.tootukassa.ee/public/Tootukassa_pressikonverents_13_01_2010.pdf.


Tags assigned to this article:
Hanno Pevkur

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service