Reklaam:Tanel Leoki tiimikaaslane sihib naiste MM-tiitlit

Belgia meeskond LS Motors Honda, kus järgmisel aastal sõidab ka Tanel Leok, täiendas järgmiseks aastaks veel oma ridu. Lisaks Leokile ja Davide Guarnerile, kes sõidavad MM-sarjas klassis MX1, jätkab meeskond koostööd Ashley Fiolekiga, 19-aastase USA krossipreiliga.

Fioleki võib julgelt pidada üheks maailma kiireimaks naiskrossisõitjaks. Sellel aastal tuli sünnist peale kurt Fiolek USA’s X-Games raames peetud naiste motokrossi võitjaks, kirjutab ruudulipp.ee ja vahendab Delfi Sport.

Hüüdnime „Kickash” all tuntud 19-aastane tüdruk oli hooaja kokkuvõttes parim ka WMX Pro National USA naiste krossisarjas, kaitstes sellega 2008 aasta tiitlit. Märkimisväärne on ka see, et viimases sõidus Fiolek kukkus, murdis rangluu, kuid lõpetas ikkagi 7. kohaga.

USA’s Red Bull Honda tiimis sõitev Fiolek pole võõras ka Euroopas. LS Motors Honda ridades sõitis ta viimasel kahel aastal osadel naiste MM-sarja etappidel. 2008. aastal oli ta hooaja kokkuvõttes kuues, olles juba esimesel etapil Bulgaarias kolmas. LS Motors Honda juht Steven Lettani sõnul on tegu suurepärase sõitjaga. „Ta pole mitte ainult kiire, ta toob meie tiimi juurde energiat ja isikupära. Meie tiim on üsna noor ja siinkohal on sobilik mainida, et LS Motors Honda esimese MM poodiumikoha sõitis tiimile välja just Ashley, 2008. aastal”, räägib Lettani.

Sel aastal osales ta kahel naiste MM-etapil, Bulgaarias ja Portugalis, kus oli kokkuvõttes vastavalt kolmas ja teine. Fiolek on ka esimene naine, kes ühel hooajal mõlemas sarjas kaasa löönud.

Uuel, 2010. aastal plaanib Fiolek osaleda naiste motokrossi MM-sarja kuuel etapil seitsmest. Kui aga on näha, et maailmameistriks tulekuks on vaja osaleda kõigil etappidel, siis tehakse kaasa loomulikult terve hooaeg. Kuna USA WMX sarja ja FIM naiste motokrossi MM-sarja 2010. aasta kalendrites kattub vaid üks etapp, on põhjust uskuda, et „Kickash” sihib uuel aastal kahte tiitlit.


Tags assigned to this article:
Tanel Leok

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service