Reklaam:Raadio Elmari edetabeli esikohal oli Jaan Tätte kirjutatud laul “Tuulevaiksel ööl”

Raadio Elmar selgitas traditsiooniliselt aastahiti laulude hulgast, mis lõppenud aastal edetabeli esikohal kõige kauem vastu pidasid – ülekaaluka võidu saavutas Jaan Tätte kirjutatud “Tuulevaiksel ööl”. Kokku anti interneti- ja sõnumihääletusel 14 432 häält.

1. Jaan Tätte kirjutatud “Tuulevaiksel ööl”, loo laulsid tuntuks Liisi Koikson ja Marko Matvere.
2. Cover Alexander Rybaki võidukast euroloost.
3. Urban Symphoni “Rändajad”
4. Shanon “Läbi pisarate”
5. Koit Toome “Kaugele siit”
6. Shanon “Lumekuninganna”

Esimeseks tulnud “Tuulevaiksel ööl” kõlas esmakordselt  lõppenud aasta tantsupeol “ÜhesHingamine”. Tegemist on spetsiaalselt tantsupeo jaoks kirjutatud lauluga.

Jaan Tätte rääkis raadiole Elmar, et erinevalt tavapärasest, kirjutas ta enne selle loo viisi ja alles siis sõnad. “Närisin kaks nädalat pastakat ja ei tulnud midagi. Siis võtsin paadi, sõitsin ühele kaugele merelaiule ja nagu ma sinna kivivallile maha istusin, tuli see esimene sõnapaar – tuulevaiksel ööl – ja siis tuli ka kõik muu järgi,” rääkis Jaan.

Loo on tuntuks laulnud Liisi Koikson ja Marko Matvere, kuid seda on esitanud ka Jaan ise. Jaani sõnul on seda lugu laulda väga raske, sest ulatus on päris suur. “Sellel laulul on olnud tõesti õnnelik saatus. Nii kui ma kusagil seda laulan, ma näen, et inimesed juba teavad ja juba nutavad – see laul on mulle väga palju rõõmu valmistanud.”


Tags assigned to this article:
Jaan TätteLiisi KoiksonMarko Matvere

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service