Reklaam:Hennessy ja Eesti Kontserdi uusaastakontsert

1. jaanuar 18:00, Estonia kontserdisaal, Tallinn

EESTI RIIKLIK SÜMFOONIAORKESTER
Solist MALENA ERNMAN (metsosopran, Rootsi)
Dirigent TÕNU KALJUSTE

Malena Ernman on üks rootsi enimnõutud ooperilauljaid ning on lühikese ajaga saavutanud maailmakuulsuse. Ta õppis Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias, Orléans’i konservatooriumis ning Stockholmi Ooperiakadeemias. Ernmani tõsine läbilöök toimus 1998. aastal Kaja rollis Sven-David Sandströmi ooperis “Staden” (“Linn”). Sellest ajast alates on rollide nimistu kasvanud ning sinna kuuluvad veel lisaks Cherubino (“Figaro pulm”, Berliini Riigiooper, Daniel Barenboim), Rosina (“Sevilla habemeajaja”, Berliini Riigiooper), Carmen (“Carmen”, Kuninglik Ooper), Preili Julie (“Preili Julie”, Brüssel, Viin ja Aix en Provence), Zerlina (“Don Giovanni”, Berliini Riigiooper, Daniel Barenboim).
Ernman on lisaks nõutud kontsertsolist, olles teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Esa Pekka Salonen, Herbert Blomstedt, Sir Simon Rattle, Daniel Barenboim, Phillip Herreweghe ja Marc Minkowski.
2009. aasta märtsis võitis Ernman Rootsi Eurovisiooni eelvooru (Melodiefestivalen) lauluga “La Voix”, mille ta kirjutas koostöös Fredrik Kempega ning esindas seega Rootsit lõppvõistlusel.

Kontserdi korraldab Eesti Kontsert koostöös Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga.

Piletiinfo: 550.-, 450.-, 350.-, 250.-


Tags assigned to this article:
Hennessy ja Eesti Kontserdi uusaastakontsert

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service