Reklaam:Efraim Zuroff ja venekeelsed juudid sarjasid Balti fašiste

Simon Wiesenthali keskuse direktor ja natsikütt Efraim Zuroff süüdistas sel nädalal taas Balti riike tahtmatuses holokaustist osavõtnuid süüdi mõista. Zuroff kutsus juudiorganisatsioone üles võitlema natsismi ülistamise vastu Baltikumis.

Zuroff esines Berliinis konverentsil „Teise maailmasõja ja holokausti õppetunnid”, mille korraldas venekeelsete juutide ülemaailmne kongress (VKRE). Üritusest võttis osa 500 inimest 25 riigist. Organisatsiooni toetab Läti ajalehe Latvijas Av?ze teatel Moskva, vahendab Läti Delfi. „Ma ei ütle, et lääne kollaboratsionistid olid paremad. Aga Lääne-Euroopas ei toimunud massimõrvu. Ilma kohaliku elanikkonna toetuseta ja vabatahtliketa ei oleks suudetud hävitada peaaegu kõiki Leedu juute,” ütles Zuroff.

VKRE president ja Venemaa senaator Boris Špigel ütles, et on moodustunud „rahvusvaheline fašismivastane rinne”. „Ma sekkun nende riikide sisepoliitikasse, mis taaselustavad ja ülistavad natsismi,” lubas Špigel, lisades, et jutt on Ukrainast ja Balti riikidest. Vene ajakirjanik Leonid Mletšin märkis seevastu, et Venemaal jätkub poliitikuid, kes tegutsevad „fašistlikus stiilis”, kuigi „taovad omale rinnale ja kinnitavad, et nende vanaisad sõdisid”.

„Nõukogude sõdurid ei sõdinud fašismi vastu või demokraatia eest. Nad võitlesid oma kodude ja perede eest. Siin räägiti palju ajaloo võltsimisest, aga kõige suurem võltsimine on toimunud meie maal. Stalinist ei või süüdistada ukrainlasi või baltlasi, selles, et nad jäid truuks oma rahvuslikule elemendile, mis toetas fašiste. Tuleb aru saada, kui keeruline oli siis olukord. Rahvuslikud liikumised otsisid neid, kes võiksid aidata. Meil on õigus nimetada fašisti fašistiks ainult siis, kui me tegeleme oma ajalooga,” ütles Mletšin.Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service