Reklaam:10 nõuannet, et ennast tööl paremini tunda

Ideaalset töökohta ei ole olemas, kus kogu aeg 100%  hästi oleks. Paljud töötajad teevad oma tööd pigem kohustuse, kui hobina kuid arvavad, et töölt lahkumine oleks liiga riskantne. Kuidas oleks võimalik aga oma rahulolu tõsta?

Rahulolu algab tihti pisiasjadest ning kõige olulisem on leida tasakaal endaga. Siin mõned nipid, kuidas end tööjuures mõnusamalt tunda:

1.  Kuna te viibite tööl suure osa oma päevast, on oluline, et teie töökeskkond teie ümber meeldiv oleks. Alustuseks korrasta oma töölaud, sahtlid ning riiulid. Vabanedes mittevajalikust prahist ning luues enda ümber puhta töökeskkonna, tunnete ennast kindlasti paremini.

2. Pane enda jaoks paika igapäevased rituaalid ning võta endale hommikul mõni lisaminut. Kiirustades algav päev tekitab teis juba hommikul närvilise tunde. Võtke piisavalt aega enda sättimiseks, rahulikuks hommikusöögiks ning päevauudistega kurssiviimiseks.

3.  Ümbritse end meeleolu parandavate asjadega – too kontorilauale midagi isiklikku ning meeldivat: armsama pilt, kodune kohvitass, lemmikvaas või mõni muu ese. Osta lauale lemmiklilli!

4. Katsu tööl esimesena lahendada raskemad ning ebameeldivamad ülesanded, nii  et kergemad ja meeldivamad tegevused jääksid viimaseks. Haara kohe härjal sarvist!

5. Arenda ennast oma tööpostil – võimalusel käi koolitustel ning loe lisamaterjali. Mida parem oma alal oled, seda parema enesetunde see teis tekitab.

6. Ära räägi töökaaslasi taga. Teistest tagarääkijad ei meeldi kellegile ning arvatakse, et võid ka nendest taga rääkida, kui neid lähedal pole. Katsu leida kõigis inimestes positiivseid jooni.

7. Ära tee teiste tööd. Paljudel inimestel on kombeks lahendada teiste probleeme, jättes seejuures oma tööotsa soiku. Jäta meelde – igal ühel oma töö, mille eest ta vastutab!

8. Kui oled kokku keeranud mõne jama, unustanud saatmata mõne tähtsa kirja, jätnud midagi muud olulist kahe silma vahele, siis tegele sellega kohe. Ära jäta sellest teatamist viimasele minutile, sest probleemi on alati kergem lahendada kohe.

9. Ära võta tööd koju kaasa. Lõpeta tööpäev ettenähtud ajal, sest siis teed sa päeval tunduvalt efektiivsemalt tööd kui siis, kui näiliselt koguaeg rakkes oled ning siis ei teki ka tunnet et elad ainult tööle. Samuti võta aega rahulikuks lõunaks, et puhata silmi, meelt ning süüa korralikult, mitte kiirustades.

10. Võimalusel ära võta kunagi avanssi, siis on hea tunne palgapäeval ning tunned, et saad oma töö eest ka tasu. Võimalusel pane iga kord midagi ka kõrvale.


Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service